Nešťastným mužem zápasu byl gólman Kaššák, na kterého si vystřelil každý z domácím hráčů a přestože měl Klášterec náhradního gólmana, zůstal v kleci až do konce utkání. Poslední dvě branky vstřelil Hašek během jediného střídání.

V neděli se hokejisté Stadionu představí na ledě Drážďan.

„Nechali jsem sedm hráčů odpočívat a šanci dostali i hráči, kteří o místo v sestavě bojují. Přistoupili k utkání dobře, navíc nám pomohly rychle vstřelené branky. Měli jsme i trochu štěstí, že jsme se dostávali k dorážkám, ale vzhledem k výsledku musí s duelem panovat spojenost. Ještě máme před mistráky chvíli času, a tak v Drážďanech nastoupíme ještě v kombinované sestavě, ale poslední dvě střetnutí budou hrát ti, kteří se pak objeví v první bitvě o body,“ říká kouč Litoměřic Daniel Tvrzník a k zdravotním stavu obránce Kříže dodává: „Ještě neznáme výsledky magnetické rezonance, ale vypadá to zatím dobře, tak zhruba na týdenní klid.“

O definitivní podobě kádru se tak rozhodne v pondělí. „Necháme si zřejmě pět pětek s tím, že lajnu mladých pošleme hostovat, Ale přáním je nechat si širší kádr, protože kluci si o výkony o místo v sestavě říkají. Ale kádr zúžíme o dva až tři hráče,“ říká litoměřický kouč.

Litoměřice – Klášterec 11:1

Branky: 4. a 35. R. Přeučil, 20. a 23. Hlusička, 46. a 51. Šrámek, 56. a 57. Hašek, 10. Evan, 29. Heinisch, 46. P. Přeučil – 24. Kalinovič.
Vyloučení: 6:11. Využití: 4:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 3:0, 3:1, 5:0. Rozhodčí: Volf. Diváci: 300.

Litoměřice: Wegert (34. Sklíba) – Brož, Martinka, Evan, Stříteský, Kaltenböck, Hillmich, Mizera – Doležal, Hlusička, P. Přeučil, Hašek, Heinisch, Novák, T. Přeučil, Kauschitz, Bříza, Šrámek.

Jiří Vítek