Do nedělního derby, které se hraje od 17 hodin, půjde jako favorit hostující tým. Tomu patří po osmi zápasech čtvrtá příčka, když nasbíral stejně jako třetí Most 15 bodů. Domácí Roudnice je v desetičlenné tabulce na devátém místě se čtyřmi body.

„Samozřejmě si uvědomujeme, že nás dosavadní výsledky staví do role favorita. Roudnici se nedaří, ale určitě ji nechceme podcenit. Máme respekt. Všechny dosavadní zápasy byly vesměs vyrovnané, letos může opravdu každý porazit každého. My ovšem budeme chtít v Roudnici vyhrát. Nečekám však, že to bude jednoznačná partie, domácí oproti loňsku posílili,“ říká litoměřický kouč Daniel Tvrzník.

Tomu bude chybět zraněný Novák. „K dispozici už ale bude Horejsek, který by ho měl nahradit. „Věřím, že derby bude mít dobrou atmosféru. Snad nás přijedou podpořit také naši fanoušci. Určitě by nám to pomohlo.“

Litoměřičtí proto připravili pro příznivce zajímavou akci. Kdo se prokáže vstupenkou z duelu Roudnice – Litoměřice, bude mít v příštím utkání na ZS v Lovosicích mezi Stadionem a Českou Lípou (28. 10.) vstup zdarma.

Roudnice, která na výhru čeká už od 23. září, v týdnu těsně podlehla v Mostě (5:4). „Podle mě to bylo celkem slušný, bojovný utkání. Mám li být upřímný, tak Most byl o ten gól lepší. Snaha z naší strany byla, ale měli jsme řadu nedostatků. Máme ještě hodně co zlepšovat,“ uvedl pro mostecké klubové stránky nový kouč Roudnice Svatopluk David, pro kterého tak bude nedělní zápas domácí premiérou.