Juniorští reprezentanti, pro které se v mateřských klubech nenajde uplatnění v nejvyšších soutěžích dospělých, či neodejdou do zahraničí, se budou dlouhodobě společně připravovat a nastupovat za Litoměřice ve WSM Lize. Trenér HC Stadion a zároveň asistent trenéra reprezentace U19 Miloš Říha ml. bude v tomto směru úzce spolupracovat s realizačním týmem reprezentace U20.

„Je to další z kroků zaměřených na zjednodušení přechodu mezi juniorskou kategorií a dospělými. Zařazování mladých hokejistů do nejvyšší soutěže se sice zlepšilo, ale stále zaostáváme za zeměmi jako jsou Finsko nebo Švédsko," říká prezident ČSLH Tomáš Král.

„My potřebujeme, aby ti kluci hlavně hráli, aby se z nich, jak já tomu říkám, nestali cestovatelé. Není přece normální, když hráč jede přes půl republiky, do zápasu nenaskočí vůbec, nebo má jedno střídání a jede zase zpátky. To mu nic nedá," má jasno Tomáš Král, který vysvětluje, proč si svaz vybral za partnera právě Litoměřice.
„Mají nově zrekonstruovaný stadion, ubytování a stravování je přímo na zimák. Dále splňují naše požadavky co se týče tělocvičen, rehabilitace a podobně."

Účast v novém projektu je dobrovolná, ale zájem ze strany extraligových klubů je možná až překvapivě vstřícný. „Je to program podobný někdejší Dukle, budeme s hráči neustále pracovat a snažit se, aby se časem zapojili do nejvyšší soutěže. Hráči, co k nám půjdou, zůstanou pod smlouvou svého mateřského klubu. My se společně se svazem podělíme jen o provozní náklady," vysvětluje předseda HC Stadion Litoměřice Daniel Sadil a dodává:

„Některé hráče už tady máme, jiní se dostaví až v srpnu, kdy se půjde na led. A co sleduji přípravu, tak to vypadá velmi dobře. Máme pár svých starších hráčů, od kterých budou ti mladí, jak věřím, čerpat zkušenosti."

Na jakých příčkách by tým rád viděl, to nechtěl kouč Miloš Říha prozradit. „Tým není stavěn primárně pro výsledky, ale musí být konkurenceschopný. Určitě nebudeme chtít hrát někde na chvostu."