„Stále se chceme dostat do play off a neměli jsme na jeho odchodu jediný zájem,“ přiznal generální manažer Jan Fišera. Bílek si v letošní sezoně připsal 28 bodů za čtrnáct branek a stejný počet asistencí.

„Víťa před třemi týdny oznámil, že má nabídku z německé třetí soutěže a že by ji rád přijal. My jsme to odmítli s tím, že dokud budeme mít šanci na play off, tak to není téma. Bohužel, Víťa svůj požadavek opakoval i přes náš odmítavý přístup. Hráči, agentovi i vedení německého klubu jsme řekli, že nyní o tom jednat nebudeme, pouze v případě ztráty šance na play off. Přesto Víťa s požadavky na uvolnění nepřestal a i přes naši výhru v Kadani hned po utkání požádal opět o ukončení smlouvy. V tu chvíli jsme dospěli k závěru, že smlouvu ukončíme, protože nejsme přesvědčeni o jeho chuti bojovat za Stadion,“ vysvětlil odchod opory na klubovém webu Jan Fišera. Ten také poznamenal, že veškeré nároky Bílka klub včas plnil a vycházel mu vstříc.

„Je to hodně nepříjemné, Víťa měl být tím hráčem, vedle kterého mladí porostou. Body ten útok sbíral, ale asi to nebylo podle jeho představ. Nedokážu posoudit, zda v tom hrála nějakou roli i skutečnost, že nehrál se zraněným parťákem Jardou Kallou, ale je to fakt, se kterým se musíme smířit. Asi by i šlo, abychom ho nepustili, ale podobný šprajc by ničemu nepomohl. Teď jedeme do Vsetína a potřebujeme uspět. Hraje se v podstatě o šest bodů,“ poznamenal před duelem s osmým celkem tabulky (62 bodů) trenér Stadionu Daniel Tvrzník.