Kališníci nastoupí nejprve v sobotu v Havířově, druhý víkendový den pak na ledě ostravské Poruby, která v létě mocně posílila a patří ke spolufavoritům soutěže. "Asi by bylo diplomatičtější říct, že si jedeme minimálně pro tři body, ale nebuďme alibisté.Ve dvou zápasech po restartu jsme ztratili všechny body, které teď chceme zpátky. Momentálně máme dost silný tým na to, abychom dokázali obě utkání vyhrát," zdůraznil i přesto, že jeho tým vyrazil na cestu až v sobotu brzy ráno. "Je to dlouhá štreka, ale věřím, že se to na nás nepodepíše. Přespíme pak v Ostravě, takže do druhého duelu budeme mít podobné podmínky, jako domácí Poruba."

Stadion tím načne nepříliš příjemnou sérii osmi zápasů, během kterých nastoupí hned sedmkrát na ledě soupeře. "Není to úplně optimální, ale kluci jsou profesionálové a na to cestování jsou zvyklí," řekl Tvrzník, jemuž dělají vrásky jiné starosti. "Nás čeká náročné období spíše v tom smyslu, že nás brzy opustí až deset hráčů, kteří patří do reprezentační dvacítky."

Zápasy v Havířově i v Porubě startují shodně v 16 hodin, v příštím týdnu nastoupí kališníci v dalším moravském dvojzápase v Přerově (3.12.) a Prostějově (4.12.). Doma si zahrají 9. prosince proti Benátkám, a pak až 7. ledna se Sokolovem. Diváky ale, alespoň zatím, tato situace trápit nemusí, neboť fandit svému týmu zatím na stadionu nemohou. Řešením je pro ně přímý přenos na serveru hokejkatv.cz, který mají permanentkáři zdarma.