Utkání 4. kola Chance ligy začali lépe hosté, kteří se díky Žiakovi dostali do vedení už v 6. minutě. Za domácí sice dokázal korigovat o pět minut později Kangas, jenže půl minuty na to opět Žiak vrátil Slezanům vedení, které už nepustili.

V prostředním dějství se stal dvougólovým střelcem Radek Veselý, jenž hned na startu třetiny během 26 vteřin poslal Havířov do tříbrankového trháku a Stadion už nenašel odpověď. Naopak ve 36. minutě upravil na konečných 1:5 Maruna, v poslední dvacetiminutovce už totiž branka nepadla.

Litoměřice tak mají po slibném úvodu, kdy získaly čtyři body, kompletní sbírku, kterou ale asi nechtěly. K výhře a výhře po nájezdech přidaly také porážku a porážku po nájezdech. V dalším kole zamíří kališníci v sobotu na led Dukly Jihlava.

Hokej, Chance liga, 4. kolo:
Stadion Litoměřice – AZ Havířov 1:5 (1:2, 0:3, 0:0).
Branky a nahrávky: 11. Kangas – 6. Žiak (Baláž, Fridrich), 12. Žiak (Fridrich, Baláž), 24. R. Veselý (Rašner, Kotala), 24. R. Veselý (L. Bednář, L. Rutar), 36. Maruna (Pořízek)
Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček – Ševic, Votrubec. Diváci: 790.
HC Stadion Litoměřice: Škorpík (24.–40. Tomáš Král) – Kukla, Marcel, Pavlas, Mlčák, Strejček, Šalda, R. Procházka – Voženílek, Korkiakoski, M. Kadlec – Jícha, Střondala, Kangas – Svoboda, Vitouch, Jánský – Grim, Štohanzl, Kropáček.