První třetinu zahájili lépe sešívaní, kteří se díky defenzivní chybě kališníků dostali hned ve druhé minutě do slibné šance – Andrlík se po přihrávce zpoza branky ocitl úplně sám před Pavelkou, namířil však vysoko nad horní tyč. Stadion se také snažil v útoku nějak zapůsobit, v úvodních minutách měl ale problém se dostat přes pevnou pražskou obranu. Později se do obrovské šance dostal Beránek, jehož nepřesná střela z úniku pouze prosvištěla kolem litoměřické svatyně. Pavelka v následujících chvílích čelil jedné střele za druhou, Pražané se jej pokoušeli zaskočit z nejrůznějších možných úhlů. Se všemi akcemi si ale maskovaný strážce domácí branky poradil, včetně jedovaté dělovky Jana Pohla z mezikruží.

Litoměřičtí se po nějaké době na svém ledě rozkoukali a hodlali začít kousat, nicméně dotěrná, neodbytná defenzíva sešívaných jim nedovolila pořádně kombinovat v útočném pásmu. I přes to si však dokázali vypracovat několik slušných šancí – například Hanták z kruhu pro vhazování označkoval Polívkův beton, nebezpečnou dorážku Loskota pak gólman Slavie ukryl do lapačky. Zvýšená aktivita před brankou Pražanů však k brance nevedla. Z úvodní trefy se totiž nakonec radovali hosté, když se po rychlé akci prosadil Jiří Rys – 0:1. Do konce úvodního dějství měli ještě příležitost svůj náskok zvýšit, pokus Beránka po obtočení svatyně ale výborný Pavelka vytěsnil betonem.

Hned z úvodu druhé části sešívaní vyrazili do útočného pásma. Po minutě hry byl vyloučen Nedvídek a pár chvil po něm Hanták. Domácí čekala půl minuta ve třech, ale i v tomto oslabení se Litoměřičtí přehnali přes kluziště k brance Slavie, kolem které puk těsně prolétl. Hráči se do sebe začali pouštět, o kotouč se vedly agresivnější souboje a hra se přesouvala ze strany na stranu. V průběhu úvodu prostřední části se ale více rozehrála Slavie. Kališníkům se pak ale konečně povedlo proklouznout do útočného pásma, kde se v třicáté minutě prosadil Radek Pilař, který srovnal skóre – 1:1. Po tomto gólu začali domácí najíždět na soupeřovu branku, akce vypadali slibně a do posledních chvil velmi nadějně, ale kotouč se vždy zastavil u Polívky. Tohle pokračovalo s malými výstřelky hostů až do konce dvacetiminutovky.

Třetí dějství začali kališníci v oslabení, to na sobě však nedali tolik znát. Oba týmy měly spoustu energie, na ledě se odehrávaly rychlé akce, ale vyrovnanost hráčů a ve chvílích bystrost gólmanů nedovolila průniku puku do branky. Dvanáct minut do konce se Slavie rozehrála a navíc se ještě dostala do přesilové hry. Hosté se snažili, ale domácí jim většinou nenechali volný průchod, přičemž do toho je ještě jistil vždy připravený Pavelka. Po vpuštění pátého hráče na led se předvedla Slavia Praha, většinu jejich akcí však obrana Stadionu zrušila těsně před brankovištěm. Litoměřice nezaostaly, kotouč několikrát dotlačily do útočného pásma, ale k brance se většinou nedostaly. Zbývala minuta do konce a týmy vypouštěli svoji poslední energii, marně – zápas pokračoval do prodloužení.

V prodloužení se jako první zmocnila puku Slavia. Kotouč se převážně pohyboval v obranném pásmu domácích. Dvě střely ukázaly i Litoměřice, první vedle a druhou Polívka vychytal. Slavia Praha měla v prodloužení jasnou převahu, ale neprosadila se díky úžasným zákrokům Pavelky.

V následných nájezech pak po vítězství kališníků rozhodla střela Lukáše Nedvídka ke vzdálenější tyči – 2:1.

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Nechci nějakým způsobem hodnotit průběh utkání, ale musím smeknout před mužstvem. Všichni hráči, kteří nastoupili, podali heroický výkon. Oproti Ústí nám chyběli čtyři hráči a dva odstoupili v průběhu zápasu, takže od druhé třetiny zápas odehrálo asi patnáct kluků, kteří tam nechali úplně všechno a já jim za to musím moc poděkovat. Myslím si, že jsme si dva body zasloužili.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): V dnešním utkání jsme nenavázali na výkon, který jsme předvedli proti Kladnu a při vší úctě k soupeři je pro nás prohra zklamáním. Chtěli jsme tři body, ale soupeř byl houževnatý a podal bojovný výkon a nám bohužel bojovnost v určitých částech zápasu chyběla. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané a v nájezdech se prostě štěstí přiklonilo na stranu domácích.

Stadion Litoměřice - Slavia Praha 2:1 po sn.

Branky a nahrávky: 30. Pilař (Šulc, Valášek), rozh. náj. Nedvídek – 16. Kadlec (Rys, Kubica). Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 6:3, navíc Kubica (SLA) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1090. Střely na branku: 31:37.