Hokejisté Litoměřic zvládli výjezd do Slezska napůl. V sobotu prohráli v Havířově 3:6, v neděli však uťali sérii čtyř porážek na ledě lídra z Poruby, kterou přehráli 5:2.

„Kdyby měl náš výkon v Havířově stejné parametry jako v Ostravě, jsem přesvědčený o tom, že bychom těch šest bodů měli,“ nemohl být spokojen trenér Daniel Tvrzník, jenž si přál přivézt plný bodový zisk. „Samozřejmě ale porazit letos silný celek Poruby je úspěch.“

V duelu v Ostravě byl jednou z klíčových postav brankář Tomáš Král, jenž předvedl brilantní výkon, zneškodnil 31 ostravských střel a zejména v deseti oslabeních, jimž Stadion čelil, podržel své spoluhráče. Lídr tabulky sice ovládl první část díky trefám Endála a Pořízka 2:1, jenže na druhé straně řádil Matěj Beran, jenž si připsal dva přesné zásahy a asistenci u prvních tří gólů Litoměřic, v závěru přidali pojistky Marcel a Jícha.

Kališníci si tak polepšili na jedenáct bodů, díky kterým se posunuli na 12. pozici, další dva zápasy ale odehrají znovu venku. Ve čtvrtek a v pátek je čeká opět daleký výjezd, tentokrát na Moravu, kde vyzvou přerovské Zubry, následně se postaví prostějovským Jestřábům. Oba duely mají naplánována úvodní buly na 18. hodinu.

Hokej, Chance liga:
Poruba – Stadion Litoměřice 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Endál (Hudeček, Sikora), 15. Pořízek – 13. M. Beran (Procházka, J. Holý), 32. M. Beran (Přikryl), 38. Miškář (M. Beran), 53. Marcel (Jícha, Teplý), 57. Jícha (Jebavý, Výtisk)
Rozhodčí: Pešina, Šindel – Polonyi, Komínek. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:2. Střely na branku: 33:27.
Litoměřice: Král – Marcel, Krutil, Výtisk, Poizl, Jebavý, J. Holý, Baláž – M. Beran, Jícha, Procházka – Teplý, Miškář, Jánský – Lang, Pytlík, P. Novák – Toman, Přikryl, Koffer.