Na první trefu si více než tisícovka diváků počkala do osmé minuty, kdy Přikryla překonal Jeslínek. Důležitá pro další vývoj střetnutí byla 15. minuta, v té inkasoval litoměřický gólman dvakrát. Nejprve se v přesilovce prosadil Kolafa a krátce po něm zvyšoval na 3:0 dorážkou Zeman. Po této brance přepustila zkušená jednička Stadionu své místo Sedláčkovi.

Hosté zahrozili v úvodu prostředního dějství akcí Žovince, Rittich se však zaskočit nenechal.  To na druhé straně byl úspěšný Krupka, který zužitkoval přihrávku Kadlece. Na 5:0 zvyšoval tři minuty před druhou sirénou Malec. Změnit skóre mohl v oslabení Gerhát, blafákem si však na Ritticha nepřišel.

V závěrečné dvacetiminutovce udeřili domácí ještě dvakrát. V přesilovkách se do listiny střelců zapsali Hodek a Čachotský. Stadion nechtěl odjet bez vstřelené branky, ale tentokrát mu nebylo přáno. Ve velké šanci trefil Kafan jen jihlavského strážce tyčí, kterému k vychytané nule pomohlo po ráně Lapšanského i břevno.

„Věděli jsme, že přijede soupeř, který je nebezpečný zepředu. I když výsledek vypadá takhle, měly Litoměřice ve třetí třetině určitý tlak, kdy nás nepustily z pásma a už to vypadalo, že branku vstřelí. Když to vezmu od začátku, tak nám moc pomohla rychlá branka Michala Jeslínka. Tým se zklidnil a od toho se také odvíjela další hra. Nejvíc dnes byl vidět posun ve hře odzadu, beci pracovali tak, jak by to mělo vypadat," chválil svěřence domácí kouč Petr Vlk.

„Do utkání jsme vstoupili špatně, měli jsme sice nějaké šance, ale strašně nás srazily tři obdržené branky. Ve druhé třetině jsme to ještě chtěli zkusit obrátit, ale nepovedlo se. Třetí třetinu už jsme jen dohrávali. Nechci říct, že jsme zápas vypustili, ale prostě jsme neměli štěstí, nic se k nám neodrazilo. Musíme na porážku rychle zapomenout a jít dál," dodal litoměřický trenér Milan Vrzal.

Šanci na nápravu dostanou litoměřičtí hokejisté brzy. A to hned dvakrát. V sobotu přivítají od 17 hodin v Kalich Aréně aktuálně čtvrtou Třebíč, už v neděli se pak v derby představí na ledě druhého Ústí nad Labem (16).

Dukla Jihlava – Stadion Litoměřice 7:0

• Branky a nahrávky: 8. Jeslínek (Drtina), 15. Kolafa (Hodek, Čachotský), 15. Zeman (Dobrovolný), 27. Krupka (Kadlec, Maliník), 37. Malec (Čachotský, Filip), 45. Hodek (Kolafa, Čachotský), 53. Čachotský (Kolafa). Rozhodčí: Humpolíček – Černý, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 3:0, 2:0, 2:0. Diváci: 1177.
• Jihlava: Rittich – Ficenc, Podlipnik, Kolafa, Drtina, Jaroš, Dobrovolný, Zadražil – Hodek, Čachotský, Nahodil – Malec, Filip, Jeslínek – Hubáček, Zeman, Velecký – Maliník, Kadlec, Krupka.
• Litoměřice: Přikryl (15. Sedláček) – Martinka, Toman, Žovinec, Veselý, Kříž, Evan, Husák – Lapšanský, Gerhát, Kafan – Rudovský, Hašek, Novák – Tvrzník, Slížek, Šinágl – Antončík, Forman, Žalčík.

1.     Ml. Boleslav     10     7     2     0     1     37:16     25
2.     Ústí n. L.     10     7     1     1     1     42:26     24
3.     Havl. Brod     10     6     1     1     2     37:28     21
4.     Třebíč     10     6     1     1     2     23:16     21
5.     Olomouc     10     6     0     1     3     34:26     19
6.     Litoměřice     10     5     0     3     2     30:32     18