Nyní jej zřejmě čeká delší spolupráce s loňským prvoligovým nováčkem. Dušan Salfický po jednom z tréninků promluvil o svém návratu do Kalich Areny.

Co vás přivedlo po loňské výpomoci zpět do Litoměřic?
Řekl bych, že nezájem o moje služby v Ústí z určitých důvodů. Tak jsem řešil svou budoucnost a sháněl nějaké jiné angažmá. Po zvážení všech okolností jsem se rozhodl kývnout na nabídku od Dana Tvrzníka pomoci Litoměřicím a být tu k dispozici. Největší důvod byl asi ten, že už se mi nechtělo nikde trmácet po světě. Nedopadla mi jedna nabídka v zahraničí, kdy díky změně v pravidlech nesměli být brankáři cizinci. Poté jsem zvažoval další nabídky, ale myslím, že budu radši tady než někde jinde.

Jak dlouho byste zde měl působit?
Já doufám, že co nejdéle. Dohoda mezi Ústím a Litoměřicemi, protože já jsem stále pod smlouvou v Ústí, je do konce prosince. Pak se uvidí. Doufám, že to bude pokračovat a že tady třeba sezonu i zakončím.

Jakou roli v týmu očekáváte? Budete pod sebou mít velmi mladé brankáře. Budete jasná jednička nebo spíš vzor pro mladší spoluhráče?
To je otázka spíš pro trenéra. Doufám, že se do brány dostanu a třeba navážu na loňskou sezonu. Samozřejmě, že šanci dostanou i mladí kluci. Myslím, že by byla škoda, aby si nezachytali, když tady jsou. Během sezony se pak asi nějak protočíme a záležet asi bude na výkonech nebo na představách trenérů.

Máte ambice třeba na návrat do Plzně, kde jste loni působil?
To ne. Samozřejmě nikdy neříkej nikdy, stát se může cokoliv, ale teď ty ambice nemám. Plzeň je pro mě uzavřená kapitola a já se soustředím hlavně na Litoměřice, abychom tady dobře začali sezonu, a co se bude dít, jestli bude třeba poptávka po gólmanech v extralize a sáhnou po mně, tak to bude záležet taky na Litoměřících, jestli mě pustí. Já ale věřím tomu, že s Danem Tvrzníkem bychom se domluvili. Prioritou jsou teď ale pro mě Litoměřice.

Jaké jsou podle vás šance Litoměřic v novém ročníku podle současného kádru? Lze to už odhadnout?
Myslím, že největším oslabením tu bude asi odchod Mrni, který je, podle mého názoru za ten měsíc, co jsem tady byl, výborný hokejista. Není divu, že je v Plzni. Na druhou stranu přišli někteří zkušení hráči, takže kádr se vhodně doplnil a já věřím, že toto je také právě prostor pro mladé, aby se ukázali. Je jich tu spousta, tak uvidíme, kdo z nich na sebe upozorní. Doufám, že sezona začne jako loni. Pamatuji si, že Litoměřice odstartovaly docela dobře. Pak se ke konci sezony dostaly do spodních pater, ale věřím, že se to podaří dobře nastartovat a udržíme se v klidných vodách. Myslím, že mančaft tady na to je, zbývá to jen potvrdit.

Michal Sabó