Hosté si totiž v sezoně už body z Kalich Areny odvezli (2:4) a vyhráli zde i oba zápasy základní části loňské sezony. To jim Litoměřičtí vrátili v této sezoně dvakrát (u soupeře 7:2 a 4:1) a úspěšní potřebují být i dnes, kdy chtějí potvrdit body z posledních tří zápasů.

Mezi vánočními svátky tým Mostu převzal místo Leo Gudase litvínovský Radek Mrázek, který působil jako hlavní trenér juniorského týmu Chemiků. Pod jeho vedením Most první utkání prohrál na domácím ledě s H. Brodem 0:2. Další utkání však Mostečtí zvládli a překvapivě dokázali zvítězit na ledě Třebíče 4:2. Hlavním cílem nového lodivoda mosteckého družstva je jednoznačně záchrana v druhé nejvyšší soutěži. Most se s 31 body beznadějně krčí na samém dnu tabulky a na předposlední Motor ztrácí 9 bodů.

Bodování mužstva vede s 22 kanadskými body duo Pavel Písařík a Pavel Smolka. Písařík má na svém kontě 13 gólů a 9 nahrávek. Smolka vsítil o branku méně, ale má o jednu asistenci navíc. V Litoměřicích se do branky nejspíš postaví Lukáš Horák. Ve 20 zápasech si letos drží úspěšnost 92% zákroků a průměr přes tři inkasované branky za zápas.