Domácí zatím byli v Kalich Areně stoprocentní, ale hosté patří k favoritům soutěže a Litoměřičtí se netajili tím, že bod by byl úspěchem. Překonali však sami sebe.

Neuběhlo ještě ani 40 vteřin, když po opakované střele rozjásal hosty Janků. Na začátku čtvrté minuty se před Volkeho protlačil Čurilla a Ústí vedlo o dvě branky. Když využil přesilovku Janků, který doklepával puk do sítě po důrazném průniku Pajiče, odcházeli Lvi do kabin mnohem spokojenější.

I domácí měli šance, ale Orctovi dvakrát pomohla tyč!

Zdálo se, že zápas bude otázkou skóre, ale nováček se vzepjal k velkému výkonu. Ve druhé části se naplněné tribuny dočkaly gólu ve 38. minutě, kdy Šinágl nahrál mezi kruhy Haškovi, který poslal puk nad lapačku ústeckého gólmana.

Domácí pookřáli a ve třetí části udeřili hned dvakrát - a to až v 60. minutě! Nejprve se pod horní tyčku z bezprostřední blízkosti trefil Tvrzník a při power play vyrovnal kapitán Slížek.

Dokonalé K.O. pak zasadil Lvům ve druhé minutě nastavení Přeučil.

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:3 pp

Branky a asistence: 39. Hašek (Šinágl, Tvrzník), 60. Tvrzník (Hašek, Šinágl), 60. Slížek, 62. Přeučil – 1. Janků, 4. Čurilla, 14. Janků (Pajič).

Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:3, 1:0, 2:0 – 1:0. Rozhodčí: Vampola – Reich, Svoboda. Diváci: 2000 - vyprodáno!

Litoměřice: Volke – O. Kříž, Evan, Martinka, Stříteský, Kolbaba, Vobořil, Hillmich, Brož – Hašek, Šinágl, Tvrzník – Heinisch, Slížek, Horčička – Novák, P. Kříž, Přeučil – Hlusička, Kauschitz, Šrámek.

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3pp.
HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí nad Labem.