Šancí bylo přitom na obou stranách celkem dost. Jediná branka padla ve 12. minutě, kdy Polodna našel u tyče Musila, který Přikryla překonal.

„Když to vezmu po třetinách, tak první byla z naší strany výborná. Sice to bylo jen 1:0, ale byla tam aktivita a častá střelba. Až na to, že jsme nedali branky. Myslím si, že po první třetině mělo být rozhodnuto. Ve druhé třetině to bylo nahoru – dolů, pro trenéry na slezení vlasů, i když já už tam toho moc nemám. Myslím si, že jsme to dnes výborně odbránili. Měli jsme tam strašně moc přečíslení dva na jednoho a tři na dva, ale nevyužili jsme to. Myslím si, že jsme měli dát ještě jeden gól a byl by klid. Klobouk dolů před kluky, dnes to odbránili perfektně a Litoměřice jsme v posledních pěti minutách k ničemu nepustili," poznamenal domácí kouč Jiří Rech.

„My jsme bohužel ve fázi, kdy se potýkáme s absolutně nejhorší marodkou, jakou jsem zde zažil. Žádali jsme o odložení zápasu, protože máme deset lidí základního kádru na marodce. Bohužel, domácí nám nevyšli vstříc, ale nic proti domácímu klubu, protože těžko říci, jak bychom se zachovali my. Prostě nám chybělo deset lidí ze základu, ale to není výmluva. První třetina byla velice pasivní z naší strany, hodně bojácná. Hodně nás tam podržel Petr Přikryl, který byl po celý zápas výborný. Ve druhé třetině jsme se zvedli, měli jsme tam šance na to se zápasem něco udělat, ale ty jsme bohužel neproměnili.

Pak už jsme neměli síly na nějaký tlak a navíc se zranil Honza Rudovský, takže jsme tam v závěru točili de facto sedm útočníků a pět obránců. Prostě kluci již šlapali vodu a nebyly síly na to, abychom si vytvořili nějaký tlak v závěru. Jsem rád, že jsme alespoň od druhé třetiny ukázali, že hokej hrát umíme," dodal zklamaný litoměřický trenér Milan Vrzal.

Stadion je na desátém místě a ve středu hostí v derby dvanáctý Most.

Havlíčkův Brod Brod – Litoměřice 1:0

• Branky a nahrávky: 12. Musil (Polodna). Rozhodčí: Tomáš Horák – Jan Krátký, Vít Komárek. Vyloučení: 4:6. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Diváci: 1023.
• Havlíčkův Brod: Dolejš – Protivný, Jelínek, Soldán, Pavlík, Ostrčil, Novotný, M. Blažek – Polodna, Endál, Vondráček, Milfait, Ondráček, Rytnauer, L. Havel, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.
• Litoměřice: Přikryl – Sobotka, Kříž, Kolář, Husák, Martinka, Míka – Mrňa, Antončík, Kloz, Slížek, Kafan, Hašek, Hlusička, Novák, Rudovský.

Michal Sabó