Ta nebyla v optimálním složení, pro zranění vypadli Štěpán a Novák, disciplinární trest nepustil do hry kanonýra Mrňu.

Jako první sice v sobotním duelu zahrozil hostující Hlusička, ale z úvodního gólu se radovali domácí, když Meravého prostřelil už ve čtvrté minutě Řepík.
Roudničtí mohli korigovat ve 26. minutě, ale svůj únik nezakončil přesně Chamrád. Vedení zvýšil Klášterec v úvodu poslední části. Miklovič našel Stoklasu, který překonal Meravého podruhé. Hosté zvýšili úsilí, ale v koncovce se jim tentokrát nedařilo.

Třetí úspěch domácích přidal v 51. minutě Pražák. O chvíli později vykřesal Roudnickým v přesilovce jiskřičku naděje P. Bílek. To však byl jediný gól, který Kaššák v sobotu inkasoval. V 57. minutě pak uzavřel účet utkání Stehlík.

„Klášterec dnes zaslouženě vyhrál a postoupil do semifinále play off. Hodně důležitým momentem byla první branka, která domácí uklidnila a ve zbytku utkání se tak mohli ze zajištěné obrany soustředit na trestání chyb. Dobré úrovni utkání pomohl i sudí Vláčil, který zapískal velmi dobrý zápas a jednoznačně byl nejlepším rozhodčím v této sérii. Můžeme jen litovat, že nepískal třeba první duel. Poděkování jistě zaslouží i naši fanoušci, kteří přijeli ve velkém počtu a tým celý zápas podporovali,“ poznamenal vedoucí roudnického týmu Michal Procházka, který dodal:

„Můžeme říci, že se jedná o náš historicky nejlepší ročník. Navíc favorizovaný Klášterec měl s postupem velké starosti a i jeho trenéři přiznali, že hrou Roudnice byli velmi překvapeni.“

Roudničtí s favoritem série vypadli, ale za předvedené výkony ve všech třech zápasech se svěřenci Petra Bílka stydět nemusí.

HC Klášterec – HC Roudnice 4:1

Branky a asistence: 4. Řepík (Šíp), 43. Stoklasa (Miklovič), 51. Pražák, 57. Stehlík – 53. P. Bílek (Hlusička). Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1. Rozhodčí: Vláčil – Ruchař, Andrejsek. Diváci: 720.

Roudnice:
Meravý – F. Bílek. Novotný, Knesl, Topič, Boháček, Antal – Janíček, Hlusička, Antončík – Veselý, Kotrba, Chamrád – Sladký, P. Bílek, Sailer – Kouřil, Toma.