Řisuty – Roudnice 3:1

Buldoci si hned v úvodu vytvořili několik vyložených příležitostí, v šesté minutě hosty dokonce zachránila tyč. V dalším průběhu zápasu se nehrál hokej, který by přítomné diváky přehnaně rozehřál, přesto to byl domácí Kos, který v přesilovce přesně tečoval Mádlovo nahození a svým patnáctým gólem v sezoně otevřel střelecký účet.

Ve druhé části měli řisutští hokejisté řadu dalších dobrých příležitostí, ale skórovat dokázal pouze Landa. Po polovině duelu se pak prosadila i Roudnice. Přesilovou hru využil střelou od modré Krejčí.

„V té chvíli nám bylo určitě nejhůř,“ přiznal po utkání domácí kouč Jan Novotný. Jeho svěřenci sice diktovali tempo hry i nadále, ale kapitán Mádl trefil ve velké šanci jen konstrukci roudnické branky a ještě hůře nakládali se svými možnostmi jeho spoluhráči. Rozuzlení přišlo až necelých pět minut před koncem, kdy kotouč do sítě dotlačil novopečený otec Hegenbart.

„Nemáme zas takové mužstvo, abychom si mohli říci, že každého bez problémů přejedeme. Ke všem zápasům musíme přistoupit na maximum a pokud se nám herně tolik nedaří, jako dnes, musíme to zlomit bojovností, což se naštěstí podařilo,“ oddechl si Novotný.

Ten našel ještě jednu příčinu toho, proč se jeho mužstvo tentokrát prosazovalo složitěji. „Nefungovala rolba a ta náhradní není až tak kvalitní, takže ten led byl příšerný. To je vždy lepší pro mužstvo, které se zaměřuje hlavně na defenzivu,“ vysvětlil.

V roudnické brance se premiérově představil Blažíček. „A zachytal velmi dobře. Především ve druhé třetině tam měl několik výborných zákroků,“ hodnotil výkon posily vedoucí hostujícího týmu Michal Procházka. Blažíčka, stejně jako Hataše, Nika a Klímu získali Roudničtí v minulých dnech z Liberce. „Jedná se o juniory, kteří u nás budou většinou na střídavý start,“ dodal Michal Procházka.

Řisutští mají po zaváhání Klášterce v čele náskok už pěti bodů a ve středu hrají v Karlových Varech proti Sokolovu. Roudnice bude mít výhodu domácí prostředí, když od 18 hodin přivítá lepšící se Most. Ten o víkendu dokázal vyhrát po divoké přestřelce nad Děčínem 7:5.

Branky a asistence: 14. Kos (Mádl, Bezouška), 21. Landa (Wolf, Scherzl), 56. Hegenbart (Kos) – 34. Krejčí (Kalivoda, M. Kala).

Vyloučení: 5:7, navíc Wolf (Ř.) 5 min + do konce utkání za hrubost – T. Novák (R.) 10 min. OT + do konce utkání za nesportovní chování, Niko (R.) 5 min + do konce utkání za hrubost a R. Kala (R.) trest ve hře. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Rozhodčí: Dundr – Andrejsek, Ruchař. Diváci: 130.

Roudnice: Blažíček – Krejčí, M. Kala, Boháček, Hataš, Woš, Niko – Kalivoda, Jakeš, R. Kala – Příhoda, David, Kutlák – Sailer, T. Novák, Szakál – Brožovský, Nosek, Klíma.