Litoměřicím se ale úvodní dějství příliš nepovedlo, přesto odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem právě díky trefě Průžka. Ten však gól proti svému bývalému celku neslavil. „Samozřejmě jsem rád za gól, který pomohl mému současnému týmu k výhře, ale v Benátkách jsem začínal s dospělým hokejem. Nezapomínám, kde jsem dostal první příležitost, proto jsem branku neslavil,“ přiznal pro TV Stadion po utkání skromný střelec.

OPORY SE PROSADILY

Od druhé třetiny už byly Litoměřice jasně lepší, prosadily se také všechny střelecké opory, Kadlec a Voženílek, Fin Korkiakoski se trefil dokonce dvakrát.

„Myslím si, že v první třetině kluci cítili až moc velkou zodpovědnost,“ hodnotil po utkání trenér Stadionu Daniel Tvrzník. „Druhý gól nás ale uklidnil a od té doby jsme měli zápas pevně v rukou. Podařilo se nám vstřelit krásné góly. Klukům patří velký dík. Poděkovat musím samozřejmě i fanouškům, atmosféra byla úžasná a věřím tomu, že budeme takhle pokračovat,“ nezapomněl pochválit návštěvu přesahující 1 100 diváků.

Litoměřice se díky výhře posunuly na šestou příčku, bodově jsou na tom stejně jako pátý Havířov i sedmý Přerov. Nyní je čeká více než týdenní pauza, svou pozici budou hájit v pondělí 11. února na ledě lídra z Jihlavy. Tímto duelem odstartují osmizápasovou sérii v 15 dnech, která uzavře základní část. Další domácí duel čeká Stadion 13. února proti Slavii.