Pořádnou ostudu si uřízl hokejový klub Berounské Lvice v zápase proti hráčkám Roudnice. Do zápasu totiž vědomě pustil na registrační průkaz jedné ze svých hráček osobu mužského pohlaví.

Celou situaci odstartovala 18. minuta zápasu, který se odehrál už na konci září. Roudnické hráčky totiž žádaly konfrontaci, tedy kontrolu registračních průkazů oproti osobám samotných hráček. Dvě ze tří hokejistek Berouna ale tímto testem neprošly. Na průkaz Terezy Krobové nastoupila jiná hráčka, ještě závažnější přestupek však přišel ve druhém případě. Na registraci Anny Vaníčkové totiž nastoupil syn 46leté hráčky Berouna Lucie Vaníčkové, která také nastoupila k utkání.

„Je to samozřejmě hodně ojedinělé, nicméně pro nás z toho plyne pouze skutečnost, že jsme kontumačně získali tři body,“ nechtěl blíže komentovat celou situaci roudnický celek.

Disciplinární komise nakonec potrestala berounského trenéra Václava Roztočila a vedoucího mužstva Jiřího Macháčka, oba dostali zákaz působení ve funkci do 11. července 2019.

„Hráč startoval na cizí registrační průkaz, ještě závažnějším proviněním je však samotná podstata věci, tedy že klub nechal startovat v soutěži organizované pro ženy a dívky osobu opačného pohlaví,“ stojí v rozhodnutí sportovně technické komise, která duel kontumovala 5:0 ve prospěch Roudnice.

Celá situace je o to pikantnější, že právě Václav Roztočil byl před 15 lety oceněn za dlouhodobý přínos českému ženskému hokeji, jehož je průkopníkem.

Kouč se hájil samoživitelkou

Ještě úsměvněji pak působí obhajoba, kterou se trenér Roztočil hájil při jednání na disciplinární komisi na začátku října. Podle něj je totiž Vaníčková samoživitelkou, pro níž je obtížné své děti dopravovat k různým zápasům. To ale prohlásila komise za irelevantní. „Na těchto důvodech z podstaty věci nelze stavět obhajobu startu osoby opačného pohlaví v soutěži organizované pro ženy a dívky,“ rozhodl svaz.

„Výrazně přitěžující okolností případu je skutečnost, že oba funkcionáři museli bezpochyby vědět, že do utkání za klub zasáhne hráč, tedy osoba zcela opačného pohlaví, jak je již uvedeno shora, a to zcela v rozporu s obecnými pravidly,“ zní dále v rozhodnutí disciplinárky.

Hráčky Roudnice nad Labem stejně jako diváci přítomní na utkání tak zažili skutečně netradiční hokejový zážitek a roudnický celek tak získal tři body po opravdu kuriózní kontumaci.