Asi jen těžko se dalo po prvních minutách věřit tomu, že Rusové uštědřili v neděli českým reprezentantům debakl 8:0. V první třetině byli domácí mnohem aktivnějším týmem a Vasilevskiy se měl v brance co otáčet. Už ve druhé minutě byl blízko gólu kapitán Matějček, puk však v síti neskončil.

Na druhé straně hosté, kteří se snažili prosadit spíše individuálními průniky, zahrozili Slepyshevem. V 11. minutě pálil po přihrávce Mikysky Patočka, ruský gólman se však překonat nenechal. V 15. minutě vychytal Langhamer Subbotina, aby na opačné straně v oslabení nezakončil průnik Faksa.

Také v úvodu druhé části byli mnohem nebezpečnější hráči českého výběru, v přesilovce však dvě vyložené šance spálil Zadražil. Ve 28. minutě pak po jeho přihrávce pálil v další početní výhodě jen do gólmana Faksa. Rusové postupně začali získávat „půdu po nohama“.

Khatsey ani Timirev však recept na českého gólmana nenašli. Potrestat nevyužité šance soupeře mohl Mikyska, odražený puk ale napálil jen do strážce ruské branky. Hosté měli dobrou příležitost jít do vedení na konci prostřední dvacetiminutovky, kdy šli Češi do tří. I přes příležitosti Yakimova a Yunisheva se však skóre neměnilo.

Změna přišla až na začátku 44. minuty, kdy chybovala česká defenziva. Vorobyev se z bezprostřední blízkosti nemohl mýlit.

Domácí hnáni svými příznivci se tlačili do útoku, otevírali tak ale obranu. V 54. minutě se ještě Kamaev neprosadil, ale o chvíli později v přesilovce přidal druhý gól hostů Khlopotov.

I za tohoto stavu se český výběr snažil, chtěl výsledek zvrátit. Proto nechyběla ani potyčka mezi Faksou a Malenkikhem po závaru před ruskou brankou. Na začátku 59. minuty, kdy hráli domácí přesilovku, odvolali trenéři gólmana, ale Timirev pečetil na konečných 0:3, což je výsledek, který podle předvedených výkonů obou týmů s realitou příliš nekoresponduje.

ČR 16 – RUSKO 16 0:3

Branky a asistence: 44. Vorobyev (Yakimov), 56. Khlopotov (Kamaev), 60. Timirev (Yakimov). Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení:0:1. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:3. Rozhodčí: Rybík – Kiš, Prchal. Diváci: 528.
ČR: Langhamer – Plášil, Plutnar, Bail, Kubis, Marcel, Knot, Kliment, Houfek – Procházka, Zadražil, Faksa – Tomeček, Matějček, Blahuta – Skočík, Mikyska, Patočka – Salák, Soumelidis, Volek.
Rusko: Vasilevskiy – Petrov, Stanislav, Aykimov, Khlopotov, Dorofeev, Baskov, Vorobyev, Khatsey – Sorokin, Malenkikh, Slepyshev – Kordyukov, Pugachev, Nichuskin – Yunishev, Timirev, Kamaev – Bereglasov, Kozlovskiy, Subottin.