Pomsta se Martinu Procházkovi povedla. Vstřelil branku, další mu nebyla uznána a byl jedním z nejlepších útočníků Litoměřic v prvoligovém utkání proti H. Brodu (3:0). Po zápase jsme s Martinem krátce hovořili.

Martin ProcházkaMartine, můžeš zhodnotit vítězný duel?
Myslím si, že jsme podali dobrý výkon a zaslouženě získali tři body. Mohli jsme zvítězit i větším rozdílem, ale opět nás potkal krátký výpadek, kdy jsme se na chvíli dostali pod tlak. Asi to bylo způsobeno tím, že jsme již vedli 3:0 a mysleli si, že je definitivně rozhodnuto.

Neměl jsi pocit, že vás soupeř v obranné činnosti moc neprověřil?
Já si myslím, že to až tak nebylo. Bylo to podobné jako v předchozích zápasech. Soupeř nebyl vůbec špatný, i když je v tabulce poměrně dole. Určitě to pro nás nebyl jednoduchý zápas. Hráli dobře.

Tobě se dnes dařilo. Povedlo se ti dát i pěknou branku. Můžeš nám tu situaci popsat?
Máme to trošku nacvičené. Já mám stát mezi kruhy a čekat na přihrávku. Zpočátku se nám to moc nedařilo, já pak ale puk přistrčil Tomáši Doležalovi a on mi ho vrátil. Z otočky jsem se trefil přesně do prostoru branky a ono to tam propadlo.

A co druhá branka? Ta byla také pěkná, ale rozhodčí ji neuznal. Víš proč?
Myslím si, že měla platit. Bavili jsme se o tom i s rozhodčím. Před sezonou jsme byli na přednášce o nových pravidlech a tam nám bylo řečeno, že když je protihráč zasažen pukem a je gólová šance, tak by se to nemělo pískat. Ale je to na posouzení rozhodčího. Jde hlavně o zdraví hráče. Puk mi při té akci trochu skákal, já ho trefil bekhendem a vymetl jsem horní růžek. Branka to byla pěkná, škoda.

Tebe dnes hra bavila. Byl jsi na ledě hodně vidět.
Mám rád, když se hraje nahoru dolů, a když je to trochu vyhrocené. Trochu mě nakoplo to, že mě na začátku zápasu někdo trefil a já jim to chtěl oplatit. Tak jsem jim vstřelil branku.

Působíš v Litoměřicích druhým rokem. Jsi tu spokojený?
To jsem. Je tu super zázemí, máme super tréninky a je tu výborná parta. Rád bych se díky Litoměřicím dostal do kádru Sparty a zahrál si extraligu. Uvidím, snad mi to vyjde.

Příští týden vás čeká domácí utkání se silným Kladnem. Přemýšlíte už teď nad soupeřem?
Samozřejmě. Pečlivě sledujeme zápasy. Jelikož Kladno spadlo v minulém roce z extraligy, tak má ty nejvyšší ambice. Určitě se budou chtít dostat zpět, ale my se jim to budeme snažit co nejvíce znepříjemnit. Diváci se mohou těšit na dobrý zápas.

Jan Luňáček