V loňské sezoně si Kadaň s Ústím poradila v derby třikrát a trend oblíbeného soupeře z krajského města nekončí. Kadaňští Trhači v severočeském derby přetlačili ústecký Slovan těsně 2:1 i v novém ročníku.

Hosté se sice dostali do vedení těsně před koncem první třetiny díky Jandusovi, ale domácí udeřili v závěrečné periodě. Ve 44. minutě srovnal Wágner a o sedm minut později předvedl hokejovou lahůdku zkušený forvard Peter Jánský, který v rozjetém úniku vyšachoval obranu Ústí i s brankářem Dlouhým.

„Nevyhodíme puk, prostě jsme se dostali do takového svrabu, kterého Kadaň využila. Dali nám dvě branky a prohráli jsme,“ lamentoval ústecký trenér Vladimír Machulda, jehož celek prohrál posedmé z posledních osmi duelů.

To Kadaňští zářili – mají druhou výhru v řadě a opustili poslední příčku tabulky. „Šance byly na obou stranách, ale štěstí se nakonec přiklonilo k nám. Vyzdvihl bych výkon gólmana Ondřeje Kuchaře a bojovnost týmu ve třetí třetině,“ zářil domácí Roland Wágner.

Hokejisté Stadionu Litoměřice si mohou odškrtnout dalšího sesazeného lídra tabulky. Poté, co dvakrát v řadě přehráli Přerov a pomohli do čela Českým Budějovicím, vyhráli také na jihu Čech 5:4 po nájezdech, díky čemuž je zpět na špici Přerov.

Domácí zvládli během dvou minut obrat z 0:2 na 3:2, deset minut před koncem přidali čtvrtou branku, Tvrzníkovo družina však vstala z mrtvých a díky dalšímu skvělému závěru dotáhla zápas až do nájezdů. V nich vystřelil bonusový bod Korkiakoski.

„Domácí byli aktivnější, nám chybí šest hráčů ze základu, ale deset juniorů zvládlo zápas skvěle. Cenné body,“ zářil Tvrzník.