Pětadvacetiletý rodák z Popradu podal vynikající výkon a byl určitě jedním z pilířů, který měl zásluhu na zisku dvou bodů. V nájezdech nepustil za svá záda ani jednu střelu hostujících Rebelů.

Marcel Melicherčík působil v letech 2006-07 v nedalekém Mělníce, aby poté svou hráčskou kariéru spojil s týmem slovenské extraligy HK Poprad. Z Popradu zamířil do Prahy a nyní tedy lze sledovat jeho brankářské umění v dresu litoměřických kališníků.

Po utkání asi zavládla v kabině spokojenost. V těžkém duelu jste vybojovali dva body.
Každé vítězství a body potěší a já si myslím, že dnes jsme ty body opravdu vybojovali. Kluci hráli dobře a zodpovědně v obraně a moc mi při mé práci pomohli. Měl jsem teď krátkou pauzu, ale dobře jsem trénoval, takže dnes se mi chytalo dobře. Jsem se svým výkonem spokojený.

Jak to s tebou bude v budoucnosti? Jak dlouho zůstaneš v Litoměřicích?
To já sám zatím nevím. Ale mám se sem dostavit na další trénink, takže na další utkání tu asi ještě budu. Zatím přemýšlím jen zápas od zápasu a více nevím.

Před nájezdy se s tebou bavil Petr Přikryl. Radil ti něco o hráčích soupeře?
Bavili jsme se jen tak všeobecně. Zakončili jsme to tím, že je možná lepší nevědět, co by ti hráči mohli udělat, a jít chytat nájezdy s čistou hlavou.

Co říkáš úrovni I. ligy? Je možné si udělat po jednom utkání nějaký obrázek?
Myslím si, že úroveň této soutěže je dobrá. I dnešní utkání se mi zdálo dobré a já jsem si i dobře zachytal. Soupeř na mě vyslal dost střel, i když ke konci utkání to již nebylo tak hrozné. Myslím, že i pro diváky to byl dobrý hokej.

V první třetině bylo hodně práce. Přišly i nějaké dobré šance soupeře.
To je pravda, měl jsem i trochu štěstí. Ke konci utkání se soupeř trochu stáhl a hrál ze zabezpečené obrany. To bylo po jejich první brance. Je jasné, že nechtěli zbytečně otevírat hru. Ale že na mě už tolikrát nevystřelili mě až tak nevadilo.

Jak se ti líbí prostředí v Litoměřicích?
Hala je tu pěkná. Už jsem navštívil dost zimních stadionů a ten zdejší je opravdu na úrovni. Mně se tu líbí.

Takže by ti nevadilo, kdybys tu chvíli zůstal?
Určitě ne. Já si chci hlavně zachytat a tady mám zatím možnost. Pokud budu moci, rád zůstanu a pomůžu.

Litoměřický tým měl teď špatnou sérii. Tvůj příchod měl být také asi impulzem k tomu, aby se to změnilo.
Nevím, jestli to bylo takto postavené a na mě se spoléhalo, protože první utkání se také nemusí podařit. Kdybych dostal dva rychlé góly, tak by pohled na mě mohl být úplně jiný. Já si myslím, že celý tým hrál dnes dobře a že to bylo týmové vítězství. Určitě jsem nerozhodl já jako jednotlivec.

Byl v kabině domácích někdo z tvých známých?
Pár kluků osobně znám, takže jsem neměl žádný problém mezi ně zapadnout. Příjetí v Litoměřicích proběhlo úplně bez problémů.

Jan Luňáček