Skvělá produktivita, čisté konto brankáře Krále, branka v přesilovce i oslabení. Litoměřice, kterým fandilo bezmála šestnáct stovek fanoušků, předvedly velmi dobrý výkon.

O branky se postaralo pět různých střelců. Skóre otevřel Procházka, na 2:0 zvyšoval v první třetině Svoboda, který využil přesilovou hru. V 35. minutě se prosadil Cikhart. V poslední periodě nejprve ve vlastním oslabení zvyšoval na 4:0 Válek, skóre pak v čase 59.59 uzavřel Kracík.

„Výborný vstup do utkání. Představovali jsme si sice častější střelbu, ale předvedli jsme skvělou produktivitu. Ve druhé třetině jsme měli problémy s přechodem středního pásma. Naštěstí nás ve třetí třetině dostaly zpět do tempa dvě po sobě jdoucí přesilovky. Myslím si, že vydařené utkání před parádní diváckou kulisou,“ pochvaloval si výkon i atmosféru litoměřický trenér Jakub Janoušek.

Zdroj: Youtube

To Dukla, která mohla být v případě výhry na pátém místě, byla zklamaná. Letošní rok zakončila na sedmé příčce. „Bohužel jsme zápas nezačali dobře, domácí nás přehrávali ve všem, byli rychlejší, silnější. O první přestávce jsme si k tomu něco řekli, změnili jsme přístup, ale nebyli jsme schopni dát gól. Výborně zachytal gólman soupeře. Domácím gratulujeme,“ sportovně přiznal jihlavský kouč Viktor Ujčík.

Další utkání sehrají Litoměřice 4. ledna, kdy se od 17.30 představí na ledě Zlína.

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Procházka (P. Svoboda), 16. P. Svoboda (Slavíček, J. Šedivý), 35. Cikhart (Slavíček, Holý), 56. Válek (Kuťák), 60. Kracík (Procházka, P. Svoboda).

Rozhodčí: Wagner, Květoň – Hnát, Dědek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 590. Střely na branku: 31:26. Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 36:23.

HC Stadion Litoměřice: Král – Němec, Šedivý, Výtisk, Holý, Jebavý, Hampl, Černohorský – Válek, Kuťák, Koláček – Procházka, Kracík, Svoboda – Cikhart, Jícha, Slavíček – Pártl, Gajda.

Tabulka: 1. Poruba 65, 2. Vsetín 65, 3. Třebíč 62, 4. Prostějov 57, 5. Litoměřice 54, 6. Přerov 52, 7. Jihlava 50, 8. Frýdek Místek 47, 9. Sokolov 43, 10. Zlín 42, 11. Kolín 42, 12. Šumperk 40, 13. Slavia Praha 39, 14. Pardubice B 29.