Rozhodující náskok si vypracoval ve druhé třetině, kdy nejprve proměnil trestné střílení Ihňato a po něm trefil šibenici Trefný. Domácí snížili šťastným gólem Málka až v 54. minutě. Stadion se odhodlal o chvíli později ke hře bez brankáře, ale do prázdné inkasoval z hole Andrese. Litoměřičtí se nevzdali a alespoň korigovali před koncem Bílkem. Už ve čtvrtek od 18 hodin hraje Stadion další přípravný duel v Ústí.

„Myslím, že to byl jeden z těch lepších, ale ne úplně nejlepších duelů. Je to škoda, protože jsme měli dost příležitostí, ze kterých jsme ale neskórovali. Jednou jsme nastřelili i tyč. Měli jsme proměnit vyložené šance, které jsme si vypracovali v přesilovce v druhé třetině. Dnes jsem byl nespokojený jen s tím zakončením. S hrou jsem naopak spokojený byl," poznamenal jeden z domácích koučů Jiří Doležal, který za nejpovedenější považoval třetí část. „Měli jsme v ní velký tlak a splňovala i naše představy o hře, kterou chceme předvádět.

Tým Kadaně podržel brankář. „Je velký a naše střely chodily hodně nahoru, což mu vyhovovalo. Určitě podal dobrý výkon, ale s tím bychom si měli poradit. Některé naše šance byly tak vyložené, že z toho branky měly být. Je to ale jen příprava a já doufám, že v lize tam ty góly padat budou."

V domácím týmu se opět objevily nové tváře, ale výběr Stadionu už se pomalu stabilizuje. „Ještě se s některými hráči rozloučíme, máme ale nějakou marodku a nevíme, koho nám stáhne Sparta. Tato sestava je však dost podobná té, se kterou bychom chtěli začít  soutěž."

Do začátku (8. září v Prostějově) se marodka hned tak nevyprázdní. „Určitě nám bude chybět Racek, který má problém s okem, dále i Špelda, který má drobné zranění. U něj uvidíme, jak se to vyvine. V současnosti se snažíme vypilovat náš herní systém, který budeme chtít praktikovat. Vše, co se týče obrany a útoku. Ještě jsme vůbec necvičili přesilovky. Na ně se soustředíme v těchto posledních dnech, kdy už nejsou tréninky tak náročné," dodal Doležal.

Stadion Litoměřice - SK Kadaň 2:3

Branky a nahrávky: 54. Málek, 60. V. Bílek (D. Bílek, Rys) – 31. Ihňato (TS), 37. Trefný (Novák), 59. Andres (Chlouba, Jíra). Rozhodčí: Vrzáček, Krob – Ševic, Folk. Vyloučení: 6:13, navíc Kolář – Novák oba 5+DKÚ. Využití: 0:0. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:1. Diváci: 450.

Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – D. Bílek, Krstev, Plášil, Míka, Špelda, Šulc, Málek, Kolář – Rys Kalla, V. Bílek – Procházka, Schwamberger, Dvořáček – Novák, Švagrovský, Ondráček – Doležal, Antončík, Ahn.

SK Kadaň: Mouček (Hanuljak) – Opalek, Mrázek, Stehlík, Trefný, Pavlas, Dobrovolný – Andres, Chlouba, Jíra – Novák, Charousek, Novák – Ihňato, Hammerbauer, Lehner – Tatar, Macháček.

Jan Luňáček, Ladislav Pokorný