V předminulé sezóně byl nejlepším střelcem slovenské Tipsport extraligy a dokonce si zahrál i dvě utkání za národní tým. „Měl by být velmi výraznou posilou, protože v posledních dvou sezónách patřil v Popradu mezi první dvě pětky," uvedl na jeho adresu trenér prvoligového Stadionu Miloš Říha.

close Matúš Paločko zoom_in Jak si užíváte letní přípravu?
Zatím je to fajn. Kluci jsou v pohodě, tréninky jsou dobré. První týden byl náročný, ale zvládl jsem to a už jsem si zvykl na zátěž. Je mistrovství světa, takže se nenudím. Tedy až na víkendy.

Jak se vám tady líbí?
Už jsem tady byl před čtyřmi roky a líbilo se mi tady, ale teď je to ještě lepší. Je tady HFL centrum, kde se mi líbí moderní náčiní a cviky. Jsem naprosto spokojený, všechno je pod jednou střechou. Ubytování, posilovna, tělocvična, led, sauna. Mohu si tady i odpočinout a jsem rád, že jsem zde.

Co děláte, když máte volno?
Přes týden toho času moc není. Většinou odpočívám nebo spím. Zajdu si v klidu na večeři a občas i na zmrzlinu. O víkendu se chodím kouknout na různé sporty. Byl jsem se podívat na hokejbal a na fotbal.

Znáte se tady s někým déle?
Znám tady docela dost lidí. Jednak lidi z hokejbalu, ale také jsem znal Rácu (Václav Racek), Michyho (Martin Michajlov), Martina Tvrzníka, se kterým jsem hrál. Ještě nějaké fanoušky z hokeje, ale to je asi vše.

S kým si zatím nejvíc rozumíte?
Občas někam zajdeme s Michym nebo Malkinem (Dominik Málek). Dobře si rozumím Rácou a Zajdou (Pavel Zajan), ale dá se říct, že si rozumím s každým. Není nikdo, s kým bych nevycházel.

Jak se zrodil váš přesun do Litoměřic?
Před čtyřmi roky jsem tady byl na zkoušce, celkem se mi dařilo, ale nedohodli jsme z důvodu, že museli upřednostnit hráče z jiných týmů. Minulé roky mi volali ze Stadionu, ale já jsem se vždy dohodl s Popradem. Byl jsem tam doma a dá se říct, že se mi tam dařilo a chtěl jsem to ještě zkusit na Slovensku. Bohužel v Popradu nastaly nějaké problémy, které nechci rozebírat. Pan Tvrzník měl o mě zájem, dohodli jsme se a jsem rád, že jsem tady.

Měl jste i jiné nabídky?
Měl jsem něco rozjednané, ale rozhodlo to, že jsem to tady znal a věděl, jak to funguje.

Co se vám stalo v loňské sezóně? Neodehrál jste všechna utkání.
V černu jsem si přetrhl přední křížovaný vaz a pět měsíců jsem jen lehce trénoval. Začal jsem až na přelomu září a října na ledě a až v listopadu jsem začal se zápasy. První měsíc byl velmi těžký, ale zvládl jsem to a jsem rád, že to tak dopadlo. Chtěl bych nabrat formu, jakou jsem měl před minulou sezónou a pomoci Litoměřicím.

Jak vzpomínáte na dobu, kdy jste reprezentoval Slovensko?
Velmi jsem si to užil, protože jsem v mládežnických kategoriích nikdy nereprezentoval svou zemi. Moc jsem toho nenahrál, protože jsem byl ve čtvrté pětce. První utkání jsem hrál proti Slovinsku, druhé proti Itálii a bylo to něco jiného.

Co si slibujete od sezóny?
Chtěl bych být základním kamenem týmu, pomáhat klukům a posunout se výš.

Miroslav Kejmar