To ale platilo do předposledního přátelského utkání s celkem Benátek, Hráčům celku od Jizery se vydařila odveta, když doma Stadionu podlehli 2:4.

Zahájili ofenzivně a již v 8. minutě vedli 2:0 a domácí mohli děkovat Volkemu, který za chybující defenzivou spoustu dalších ošemetných střel vychytal. Od druhé třetiny se hra domácích zlepšila, ale stejně jako Volke byl v brance Benátek vynikající Stejskal, na kterého hráči Stadionu recept nenašli. A tak museli vypít kalich hořkosti až do dna, neboť v závěrečném dějství se ještě trefil hostující Krejčík.

Dnes absolvují hokejisté Litoměřic poslední přípravu před bitvami o body, ve které hostí od 18 hodin celek Kadaně.

„Začínáme první dva mistráky venku, tudíž jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany, abychom si tuto variantu vyzkoušeli. Ale soupeř měl v první třetině pět gólovek. Bylo to hlavně o přístupu k bránění, především ze strany útočníků. Byly tam sice chyby obránců, ale dobrá nebyla hra křídel a centra. Od druhého dějství jsme sice Benátky přehrávali, vytvářeli si šance, ale o výsledku rozhodl nevydařený úvod,“ ohlédl se za utkáním trenér Daniel Tvrzník a před poslední přípravou s Kadaní dodává:

„Chtěli jsme hrát poslední přípravné zápasy v sestavě, která nastoupí v úvodu sezony v Chrudimi, ale jak se nám dosud vyhýbala zranění, tak nyní je zraněný Jarda Hašek a Ondra Kříž a po Benátkách jsou na marodce Kuba Evan a Láďa Kolbaba. Tudíž sestavu musíme lepit. Dohoda s Ústím ještě není dotažena, věřím, že jeden obránce již nastoupí proti Kadani a pokud jde o útočníky, se kterými mají nyní v Ústí problémy, je to horší. Spolupracujeme i se Slavií, a tak proti Kadani by za nás měli nastoupit Sklenář a Jelínek, kteří u nás budou mít střídavý start.“

Litoměřice - Benátky 0:3
Branky: 3. Kica, 8. Skořepa , 49. Krejčík. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:1. Diváci: 300.
Litoměřice: Volke – Macek, Kolbaba, Evan, Stříteský, Brož, Martinka, Mizera, Hillmich – Heinisch, Slížek, Horčička – Bříza, Šinágl, Tvrzník – Novák, Kříž, Kauschitz – Doležal, Hlusička, P. Přeučil.

Jiří Vítek