Litvínovský svatostánek byl podle klubového webu od pátečních večerních hodin zbaven všech mikroorganismů včetně virů. Sterilizaci všech prostor provedla firma Beta Robotics pomocí UV robota Boba, který během pátečního dne postupně sterilizoval místnosti a chodby na stadionu Ivana Hlinky

„Velice oceňuji rychlý a profesionální zásah společnosti Beta Robotics, která nám vyčistila prostředí v zázemí mužstva, fitnessu, kanceláří i VervaShopu, který je od pondělí v běžném provozu. Zároveň pomocí robota došlo k odvirování i prostorů restaurace, hotelu a kabin mládežnických celků,“ prohlásil provozní ředitel Kamil Burda.

Co je UV robot? Je to interiérová robotická jednotka, která využívá ultrafialové germicidní záření (UVGI) ke sterilizaci vertikálních i horizontálních povrchů, přičemž dokáže zlikvidovat až 99,9999 % mikroorganismů. Ultrafialové paprsky ničí DNA virů, bakterií a jiných škodlivých mikroorganismů.

LITVÍNOV JDE DNES NA TESTY

Ve čtvrtek koronavirus přerušil litvínovskou přípravu na ledě, hráči včetně realizačního týmu a několika dalších zaměstnanců skončili v karanténě. „V pondělí všichni půjdeme na testy a po nich budeme vědět víc. Kdo je pozitivní, kdo negativní a co bude následovat,“ prohlásil generální manažer klubu Pavel Hynek.

LITOMĚŘICE POSUNULY ZAČÁTEK PŘÍPRAVY

Kvůli generálnímu úklidu Kalich Areny byla posunuta příprava litoměřického Stadionu. „Původně jsme měli začít v pondělí, ale museli jsme to přesunout na středu. Na ledě se sejdeme v pět odpoledne,“ uvedl litoměřický trenér Daniel Tvrzník s tím, že posunutí o dva dny neznamená zásadní komplikaci: „Věřím, že se na nový ročník stihneme připravit.“

Potíže nemusí řešit pouze kluby na severu Čech. Vedle zmiňovaného Kladna byli pozitivně testovaní například na pražské Slavii.