Před týdnem se litoměřický Stadion představil v Olomouci, kde zakončil základní část a dnes už ho čeká první duel nadstavbové části, když se od 18 hodin představí ve skupině o 9. – 16. místo v Kadani. A letos čeká ještě domácí zápas ve středu s Třebíčí. Nejprve se v Kalich Areně od 14 hodin utkají šestnáctileté výběry Česka a Ruska a od 18 hodin je na pořadu poslední letošní prvoligový hokej.

„Samozřejmě nejsme spokojeni s postavením v tabulce, ani s počtem bodů. Především druhá polovina základní části nám nevyšla, s tou první jsme byli spokojeni. Potkal nás velký útlum mezi 19. a 23. kolem, jinak naše výkony nebyly špatné, doplácíme ale na tragickou koncovku. Po odchodu Honzy Kloze nám chybí hráč, který by pravidelně skóroval,“ vrací se k odehraným třiceti kolům kouč Stadionu Daniel Tvrzník.

Kadaň skončila v tabulce desátá, se stejným bodovým ziskem jako Vrchlabí a Třebíč a nasbírala 41 bodů, patnáctý Stadion jich má na kontě o osm méně. Nyní se litoměřický celek utká systémem doma – venku s Kadaní, Vrchlabím, Třebíčí, Táborem, Pískem, Chrudimí a Benátkami. „Hrajeme o záchranu, je před námi 14 zápasů, které nemůžeme odehrát na krásu. Musíme se rvát o každý bod, zlepšit koncovku a pak věřím, že budeme úspěšní,“ říká Tvrzník. První čtyři celky ze skupiny si zajistí účast v předkole play off, na poslední dva týmy pak čekají utkání s trojici vítězů druhých lig v podobě baráže o záchranu soutěže.

Kadaň získala v základní části v domácím prostředí 33 bodů, stejně jako Ústí a pouze o dva body získal nejlepší domácí celek z Chomutova. Desetkrát Kadaň doma zvítězila, s Hradcem Králové zvítězila 2:1 po nájezdech, jednou prohrála v prodloužení (se Stadionem) a třikrát podlehla a vždy pouze o branku.

„S Kadaní máme aktivní bilanci, ale v tabulce domácích zápasů jim patří třetí místo, takže nás čeká moc těžký zápas. Chybět bude zraněný Martin Tvrzník a nemocný Martin Štěpánek,“ dodává před duelem v Kadani Daniel Tvrzník.

Jiří Vítek