Na tři body v Přerově, od nějž se v tabulce odpoutali na tříbodový rozdíl, stačily kališníkům dva přesné zásahy Přemysla Svobody. Zubři sice vyslali na Tomáše Krále 33 střel, tomu ale propadla za záda jediná.

„Jsme velmi rádi za výhru, věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Odehráli jsme velice dobré utkání, ani první inkasovaná branka nás nesrazila,“ pochvaloval si asistent litoměřického kouče Radim Skuhrovec. „Celý zápas jsme měli pohyb. Vítězství nás těší o to víc, že jsme přijeli se sestavou, ve které jsme měli dvanáct kluků ve věku dvacet let a mladších. Byli jsme konkurenceschopní přednímu týmu Chance ligy,“ neskrýval spokojenost.

Ta ovšem rozhodně nemohla panovat po nedělním mači ve Slezsku. Domácí se ujali vedení v první periodě, v polovině zápasu ale srovnal Slavíček. Vzápětí však vrátil Frýdku vedení Doktor, pojistku přidal v závěrečném dějství Matěj. 

„Myslím si, že jsme nepředvedli špatný výkon, ale bohužel jsme od domácích dostali lekci z produktivity. Neřekl bych, že by tým byl unaven z utkání v Přerově, s domácími jsme stíhali bruslit, vytvářeli si šance, ale bohužel jsme nedokázali vstřelit více jak jednu branku, a to nás stálo zápas," řekl Skuhrovec.

Stadion tak zůstává čtvrtý, ve středu vyzve doma Pardubice B.