První branku sice vstřelili Moravané, ještě do konce první periody ale srovnal Procházka, skóre pak otočil Kadlec. Na další branky se čekalo až do závěrečné čtvrthodiny. Berka a opět Procházka poslali Litoměřice až do tříbrankového trháku, jenže hosté díky Vachutkovi a v poslední minutě díky Žálčíkovi ještě vykřesali jiskřičku naděje. Tu však zadupal opět Martin Procházka přesnou ranou do opuštěné šumperské klece, čímž zkompletoval hattrick. Na dvě ze tří branek mu přihrával bratr Onřej.

„Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, což se nám v první třetině dařilo. Druhá třetina byla od nás dobrá, šance jsme měli, ale bohužel jsme soupeři neodskočili. Ve třetí třetině jsme vypadli z tempa kvůli zbytečným vyloučením. Šumperk je organizované mužstvo, nedali nám nic zadarmo a jsme rádi, že jsme po pauze vyhráli," řekl trenér Litoměřic Daniel Tvrzník.

Stadion tak drží druhou pozici, o sedm bodů za vedoucí Třebíčí a o čtyři body, ovšem se zápasem navíc, před Vsetínem a Jihlavou. Právě doma s Jihlavou nastoupí kališníci příští středu, sobotní duel s Kadaní, která odstoupila ze soutěže, je zrušen.

Hokej, Chance liga, 21.kolo:
Stadion Litoměřice - Draci Šumperk 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 13. Martin Procházka (O. Procházka, J. Jícha), 18. M. Kadlec, 47. Berka (M. Kadlec, Malát), 53. Martin Procházka (R. Přikryl, Sihvonen), 60. Martin Procházka (O. Procházka) – 10. Vachutka (L. Rutar, Macuh), 54. Vachutka (Spratek, Macuh), 60. Žálčík (Vildumetz).
Rozhodčí:Hucl, Čáp – Beneš, Maštalíř. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 960. Střely na branku: 34:27.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Kottek, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý, Pinkas, Černohorský – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Martin Procházka – Malát, Berka, M. Kadlec – Routa, Smola, Pajer.