Duel posledního celku s lídrem soutěže byl vyrovnaný pouze v úvodní části. Tu nakonec ovládli hosté v poměru 2:1. „V první třetině šlo o naprosto vyrovnané utkání,“ hodnotil trenér lovosického celku Václav Kmoníček.

Ten ale musel od druhé třetiny opět sledovat, jak jeho úzkému kádru dochází síly a hosté postupně navyšují svůj náskok. „Je to pořád dokola, nemůžeme hrát 15 zápasů v deseti lidech,“ zalitoval. „Musíme kádr rozšířit a posílit,“ hledá cestu k tomu, jak navýšit bilanci pouhých dvou výher.

Druhou část už hosté ovládli 5:2, ve třetí si výhru zkušeně pohlídali. „Na začátku druhé části dostal soupeř nějaké početní výhody, které využil, pak už hrál av pohodě ukázal, proč je lídrem celé soutěže. Musím říct, že zcela zaslouženým,“ hodnotil Kmoníček.

Toho potěšila alespoň povedená první třetina. „Chtěli jsme jim co nejdéle vzdorovat, kontaktním gólem se nám povedlo s nimi hrát vyrovnanou partii,“ kvitoval. „To ale nic nemění na tom, že v takto malém počtu se nedá ani hrát, ani trénovat,“ posteskl si kouč, který se snaží o restart lovosického hokeje.

„Chtěli bychom to tu vrátit na nějakou úroveň nejen herně. Přáli bychom si, aby začali chodit fanoušci. Letošní sezona je první, ve které se o to snažíme a věci se tu dělají za pochodu,“ připomněl různé handicapy.