Od pondělí se opět roztočil kolotoč zápasů druhé nejvyšší hokejové soutěže. Litoměřice do něj vstoupí dnes, ve středu 14. listopadu, domácím zápasem s Benátkami.

Během reprezentační přestávky vyplňovali hráči Stadionu čas různě. „Zůstalo asi osm až deset hráčů, kteří pilovali střelbu, věci v útočném pásmu, někteří nabírali kondici po zranění,“ informoval o tom, jak trávili jeho svěřenci čas bez zápasů, kouč Daniel Tvrzník. „Na to, abychom ale nějak zasahovali do herního systému, nás dost opravdu nebylo.“

Někteří hráči totiž odjeli reprezentovat své země v mládežnických kategoriích, což týmu nemusí vždy prospět. „Řada z nich hrála tři zápasy ve třech dnech, jiní se nám vrátili lehce pobití. U jednoho hráče evidujeme také zlomený prst, tam je to minimálně na měsíc,“ vypočítal Tvrzník lapálie spojené s reprezentačními povinnostmi.

K tomu připočítejme marodku a další potíže a problém je na světě. „Na Benátky nejspíš nebudeme mít ani čtyři kompletní útoky. Málek a Zadražil byli během přestávky nemocní, takže hrát ještě nejspíš nebudou, jednoho hráče si navíc stáhla pražská Sparta,“ přidělalo domácímu lodivodovi vrásky na čele.

Přesto trenér litoměřického celku věří, že jeho svěřenci potvrdí papírovou roli favorita. „Ačkoliv jsme v pondělí nehráli, udrželi jsme se v osmičce pro play-off, což je náš cíl. Proto musíme domácí duely se soupeři, jako jsou Benátky, bezpodmínečně zvládat,“ prohlásil rezolutně.

Hlavně zvládnout koncovku

První vzájemné měření sil ale skončilo pro Benátky, které doma vyhrály 4:2. „Byli jsme lepším týmem, ale vyhořeli jsme v koncovce. To musíme zlepšit,“ nabádal před středečním duelem Tvrzník. „Věřím, že se nám to povede a budeme brát tři body.“

K těm vede podle něj cesta především přes tvrdou dřinu. „Je to podobný tým, jako ten náš. Mladí, aktivní hráči, proto očekávám vyrovnaný duel. Budeme muset uplatnit především pohyb a agresivitu,“ vypočítal na závěr. Duel v Kalich aréně startuje dnes tradičně od 18 hodin.