VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Litoměřičtí hokejoví junioři zakončili sezónu na devátém místě

Litoměřice – Litoměřičtí hokejoví junioři zakončili sezónu na devátém místě ligy s 45 body, což očekávání týmu nenaplnilo.

26.4.2016
SDÍLEJ:

HC Stadion LitoměřiceFoto: archiv

Omezený počet hráčů byl sice strašákem po celou dobu, avšak hráči se střídavými starty některá prázdná místa v kádru vyplnili a stejně tak posily ze staršího dorostu. Po novém roce se situace zkomplikovala a kališníci museli tvrdě bojovat o každý bod, což připomněl i trenér Vladimír Domin.

Jak celkově hodnotíte letošní sezónu a její závěr?
Hodnocení sezóny můžeme rozdělit do několika bodů. Jako první je celkové postavení v tabulce. To mohlo být určitě lepší, ale k tomu nám chybělo v některých zápasech štěstí. Jinak jsme mohli skončit ve středu tabulky. Další částí hodnocení je to, jakým způsobem sezóna probíhala. Tady je potřeba brát v potaz skutečnost, že náš kádr se skládal ze šesti hráčů ročníku 95, tří hráčů ročníku 96 a pěti hráčů ročníku 97. Do Vánoc jsme mohli ještě navíc využívat tři hráče na střídavý start. Když k tomu připočtu některá zranění a po Vánocích i ukončení činnosti Václava Melichara, jde o důležitý faktor, který hodnocení sezóny značně ovlivňuje.

Od druhé poloviny soutěže jsme zařadili do sestavy i hráče ze staršího dorostu. Jinak bychom měli k dispozici opravdu velmi omezený počet hráčů. Bohužel jsme tak pak ztratili body v některých důležitých utkáních.

Úroveň soutěže byla jinak dobrá a tabulka celkem vyrovnaná. Dokázali jsme dvakrát porazit Ústí (vítěz skupiny), zaznamenali jsme cenné vítězství s Mostem a s Klatovy. Naopak mě osobně mrzí prohry s Kláštercem a Kladnem, na které jsme nenašli recept a nedokázali jsme je ani jednou porazit. Dalším faktorem hodnocení je přístup a příprava hráčů na trénink, příprava na přechod do seniorského hokeje, ale to je nekonečné téma.

Myslíte si, že mělo vliv i to, že jste s týmem nebyl od začátku sezóny?
To si nemyslím. Nastoupil jsem 1. října 2015, ale měl jsem k dispozici dostatek informací od kolegy Honzy Fišery, který zná detailně každého hráče a jeho historii. Na výsledku sezóny se tedy určitě nepodepsala skutečnost, že jsem s kluky nebyl od samého začátku. Snažil jsem se tréninky obohatit svými vlastními zkušenostmi a postřehy.

Trenér pracuje s hráči většinou jen určitou část jejich věku. V této kategorii je to jeden, dva, maximálně tři roky. Já jsem s nimi byl pět nebo šest měsíců, takže jsme se museli společně s kolegou Václavem Rubešem, který se k nám připojil v průběhu sezóny, snažit ukázat hráčům cestu, která vede k našim společným, ale i k jejich individuálním cílům.

Je něco, co byste zpětně udělal jinak?
Po bitvě je každý generál, zní jedno přísloví. Člověk si udělá vlastní analýzu. S kolegou jsme společně provedli zpětnou vazbu a můžeme si samozřejmě říct, že jsme mohli něco udělat jinak, ale to je asi tak všechno. Čas zpět vrátit neumíme. Každý sbíráme vlastní zkušenosti a z těch potom vycházíme při další práci. Je potřeba se dívat dopředu, život jde dál.

V čem jsou největší slabiny týmu?
Proměňování gólových šancí. Při pohledu do statistik se nám ukázalo, že jsme byli týmem, který dal nejméně branek. Na druhou stranu jsme byli zároveň týmem, který i nejméně inkasoval. Tím jsme to chtěli alespoň trochu vyvážit. Samozřejmě to opět bylo umocněno počtem našich hráčů, nemohli jsme si dovolit hrát aktivní celoplošný útočný hokej.

Úzký kádr nám to nedovolil a po kondiční stránce by to nevydržel. Byly i zápasy, které skončily 1:0 v náš neprospěch i přes to, že jsme měli řadu gólových příležitostí. To se stalo snad dvakrát – v duelech proti Klášterci a Letňanům. Každá neproměněná šance hraje v takovém utkání velkou roli.

Co považujete za zlomové momenty v sezóně?
Když se na to podívám zpětně, tak to bylo určitě období ledna, kde nás čekaly klíčové zápasy. Vánoční svátky jsme sice přečkali na pěkném čtvrtém místě, ale to nás nesmělo uspokojit, protože tabulka v tomto období byla velice vyrovnaná. Snažili jsme se s kolegou hráče připravit na tento úsek sezóny. A myslím si, že se nám to podařilo, i když si můžete myslet, že umístění v tabulce tomu neodpovídá. V tomto období se rozhodovalo, komu zůstane v ruce černý Petr.

Sice to může vypadat, že se neustále opakuji, ale hrát v takovém nasazení s deseti až dvanácti hráči zápasy, které probíhají v rychlém sledu, je poměrně obtížné. Bylo to náročné na kondici, což mělo vliv i na psychiku hráčů, kterou při náročných zápasech ztráceli.

Najde se v týmu nějaký hráč, který v průběhu sezóny překvapil?
Nechci to hodnotit konkrétně, protože všichni hráči měli v týmu nějakou roli. Ať už to byli ti starší ročníku 95 nebo ti mladší z ročníku 97, případně kluci ze staršího dorostu. Každý tým se skládá z jakési mozaiky, kterou si trenér skládá a každý hráč do ní svým způsobem zapadá a nemyslím si, že by někdo vyčníval.

Snažil jsem se klukům vysvětlit, že jsou součástí týmu, který se skládá z různých typů hráčů a každý z nich má svoji týmovou roli. My jsme jim pomáhali s tím, aby si na tu roli dokázali zvyknout a ztotožnili se s ní, protože jejich představy byly mnohdy odlišné.

Co se starších hráčů týče, najde se mezi nimi nějaký adept, který by mohl postoupit do A týmu?
To je těžká otázka. Určité předpoklady by někteří hráči mohli splňovat, ale musí na sobě dál pracovat. Je těžké říct dopředu, jestli konkrétní hráč má na to, aby obstál v áčku. Seniorský hokej je trochu o něčem jiném a ten přechod bývá pro některé typy hráčů nepřekonatelný.

Z ligy juniorů je to výkonnostně velký skok do I. ligy. Byla by tam určitá možnost přes II. ligu, ale chce to trpělivost a nepřestat na sobě pracovat. Mladí hráči mají v seniorském hokeji oproti těm starším tu nevýhodu, že jim chybí zkušenosti, tudíž některé herní situace pro ně jsou nové a jiné než byly v juniorské soutěži.

Jaký bude cíl pro příští sezónu?
Další sezóna bude taková, jaký se nám podaří sestavit a připravit nový tým. Chtěl bych připravovat hráče komplexně, aby se po odchodu z juniorky uchytili v seniorském hokeji. To je můj prioritní cíl. A na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům a samozřejmě kolegům Honzovi Fišerovi a Václavu Rubešovi za spolupráci.

Petra Pilbauerová

Autor: Redakce

26.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 18 000 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech truhlář, montážník nábytku. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Zručnost, schopnost samostatné práce, spolehlivost, řiď. průkaz sk. B výhodou;, vyučení v oboru nebo praxe., Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: osobně od 16.7.2018 (Roudnice nad Labem, Jeronýmova 1503), Dále je možný kontakt e-mailem nebo telefonicky (6:00 - 15:00 hod.).. Pracoviště: Foukal s.r.o. - pracoviště roudnice nad labem, Jeronýmova, č.p. 1503, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Pavel Vencl, +420 733 536 093.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 21 300 Kč

Provozní elektromechanici údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE:, o opravy zařízení výrobních linek, o dodržování plánu prevencí, udržovací a modifikační práce, o spolupráce s externími zaměstnanci, , POŽADUJEME: , o vyučen v technickém oboru, o praxe v oboru elektro (nebo strojní) - výhodou, o platná vyhláška 50 §5 a výše - výhodou, o znalosti systému řídících obvodů měření a regulace výhodou - výhodou , znalost technické dokumentace, o spolehlivost, o manuální zručnost , NABÍZÍME:, o práci v mezinárodní společnosti v první úrovni dodavatelů v automobilovém průmyslu, o mzdové ohodnocení odpovídající náročnosti a významu práce , o zaměstnanecké benefity (stravování s dotací, příspěvky na penzijní připojištění, závodní lékařská péče…) , o pravidelnou mzdu, o 4 týdny dovolené (+ 1 týden navíc za odpracované roky), , Nástup možný ihned. Způsob prvního kontaktu: e-mailem.. Pracoviště: Trcz s.r.o., Průmyslová, č.p. 1165, 410 02 Lovosice 2. Informace: Jaroslava Matoušková, +420 416 421 201.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 500 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci uklízeč/ka. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadujeme spolehlivost, samostatnost,pečlivost. Uklid administrativní budovy, výdej obědů. Způsob kontaktování zaměstnavatele: poslat životopis na e-mail. Neposílat zájemce na doporučenku, personální oddělení sídlí v Praze.. Pracoviště: Bohušovická mlékárna, pracoviště brňany, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jiřina Hospůdková, +420 722 170 596.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci uklízeč/uklízečka. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: úklid, mytí nádobí,loupání brambor. PP na dobu určitou 1 rok. Dlouhý týden, pondělí 7 - 19, úterý 9 - 21, pátek 7 - 19, sobota 9 - 21, neděle 7 - 19. Krátký týden, středa 9 - 21, čtvrtek 7 - 19 hod. Způsob kontaktování zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky, každou středu osobní jednání od 10.30 hod. do 14.00 hod. na uvedené adrese.. Pracoviště: Petr paveza, 411 31 Velemín. Informace: Blanka Pavezová, +420 736 670 484.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie pátrá po totožnosti tohoto muže. Poznáte ho?

Poznáváte muže na fotografii? Byl na místě majetkové trestné činnosti

Zemědělci z Klapého na Lovosicku vyjeli do pole v noci
15

OBRAZEM: Zemědělci vyjeli sklízet obilí i v noci. Žně jsou v plném proudu

Lidí bez práce na Litoměřicku ubylo. Firmy si zoufají, marně hledají pracovníky

Ústecký kraj - Kvalitní zaměstnance marně hledají menší i velké podniky. Problém narůstá hlavně v oblasti řemesel, kdy starší odborníci odcházejí do důchodu.

Nový Týdeník Litoměřicko: Rozhovor s významným kardiologem i krásnou Veronikou

Litoměřicko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Litoměřicko. Podívejte se, co tentokrát nabízí. 

Kluci versus holčičky: V porodnici zatím děvčátka převálcovala chlapce

Litoměřicko - Holčiček se narodilo za první pololetí na Litoměřicku o poznání víc. Rozdíl byl hlavně v lednu a červnu.

FOTO: Do Prackovic se vrátila škola pro policejní psy. Jediná svého druhu u nás

Prackovice n. L. - Stanice odchová až 120 policejních psů ročně. Pro celou republiku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT