VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Litoměřičtí hokejoví junioři zakončili sezónu na devátém místě

Litoměřice – Litoměřičtí hokejoví junioři zakončili sezónu na devátém místě ligy s 45 body, což očekávání týmu nenaplnilo.

26.4.2016
SDÍLEJ:

HC Stadion LitoměřiceFoto: archiv

Omezený počet hráčů byl sice strašákem po celou dobu, avšak hráči se střídavými starty některá prázdná místa v kádru vyplnili a stejně tak posily ze staršího dorostu. Po novém roce se situace zkomplikovala a kališníci museli tvrdě bojovat o každý bod, což připomněl i trenér Vladimír Domin.

Jak celkově hodnotíte letošní sezónu a její závěr?
Hodnocení sezóny můžeme rozdělit do několika bodů. Jako první je celkové postavení v tabulce. To mohlo být určitě lepší, ale k tomu nám chybělo v některých zápasech štěstí. Jinak jsme mohli skončit ve středu tabulky. Další částí hodnocení je to, jakým způsobem sezóna probíhala. Tady je potřeba brát v potaz skutečnost, že náš kádr se skládal ze šesti hráčů ročníku 95, tří hráčů ročníku 96 a pěti hráčů ročníku 97. Do Vánoc jsme mohli ještě navíc využívat tři hráče na střídavý start. Když k tomu připočtu některá zranění a po Vánocích i ukončení činnosti Václava Melichara, jde o důležitý faktor, který hodnocení sezóny značně ovlivňuje.

Od druhé poloviny soutěže jsme zařadili do sestavy i hráče ze staršího dorostu. Jinak bychom měli k dispozici opravdu velmi omezený počet hráčů. Bohužel jsme tak pak ztratili body v některých důležitých utkáních.

Úroveň soutěže byla jinak dobrá a tabulka celkem vyrovnaná. Dokázali jsme dvakrát porazit Ústí (vítěz skupiny), zaznamenali jsme cenné vítězství s Mostem a s Klatovy. Naopak mě osobně mrzí prohry s Kláštercem a Kladnem, na které jsme nenašli recept a nedokázali jsme je ani jednou porazit. Dalším faktorem hodnocení je přístup a příprava hráčů na trénink, příprava na přechod do seniorského hokeje, ale to je nekonečné téma.

Myslíte si, že mělo vliv i to, že jste s týmem nebyl od začátku sezóny?
To si nemyslím. Nastoupil jsem 1. října 2015, ale měl jsem k dispozici dostatek informací od kolegy Honzy Fišery, který zná detailně každého hráče a jeho historii. Na výsledku sezóny se tedy určitě nepodepsala skutečnost, že jsem s kluky nebyl od samého začátku. Snažil jsem se tréninky obohatit svými vlastními zkušenostmi a postřehy.

Trenér pracuje s hráči většinou jen určitou část jejich věku. V této kategorii je to jeden, dva, maximálně tři roky. Já jsem s nimi byl pět nebo šest měsíců, takže jsme se museli společně s kolegou Václavem Rubešem, který se k nám připojil v průběhu sezóny, snažit ukázat hráčům cestu, která vede k našim společným, ale i k jejich individuálním cílům.

Je něco, co byste zpětně udělal jinak?
Po bitvě je každý generál, zní jedno přísloví. Člověk si udělá vlastní analýzu. S kolegou jsme společně provedli zpětnou vazbu a můžeme si samozřejmě říct, že jsme mohli něco udělat jinak, ale to je asi tak všechno. Čas zpět vrátit neumíme. Každý sbíráme vlastní zkušenosti a z těch potom vycházíme při další práci. Je potřeba se dívat dopředu, život jde dál.

V čem jsou největší slabiny týmu?
Proměňování gólových šancí. Při pohledu do statistik se nám ukázalo, že jsme byli týmem, který dal nejméně branek. Na druhou stranu jsme byli zároveň týmem, který i nejméně inkasoval. Tím jsme to chtěli alespoň trochu vyvážit. Samozřejmě to opět bylo umocněno počtem našich hráčů, nemohli jsme si dovolit hrát aktivní celoplošný útočný hokej.

Úzký kádr nám to nedovolil a po kondiční stránce by to nevydržel. Byly i zápasy, které skončily 1:0 v náš neprospěch i přes to, že jsme měli řadu gólových příležitostí. To se stalo snad dvakrát – v duelech proti Klášterci a Letňanům. Každá neproměněná šance hraje v takovém utkání velkou roli.

Co považujete za zlomové momenty v sezóně?
Když se na to podívám zpětně, tak to bylo určitě období ledna, kde nás čekaly klíčové zápasy. Vánoční svátky jsme sice přečkali na pěkném čtvrtém místě, ale to nás nesmělo uspokojit, protože tabulka v tomto období byla velice vyrovnaná. Snažili jsme se s kolegou hráče připravit na tento úsek sezóny. A myslím si, že se nám to podařilo, i když si můžete myslet, že umístění v tabulce tomu neodpovídá. V tomto období se rozhodovalo, komu zůstane v ruce černý Petr.

Sice to může vypadat, že se neustále opakuji, ale hrát v takovém nasazení s deseti až dvanácti hráči zápasy, které probíhají v rychlém sledu, je poměrně obtížné. Bylo to náročné na kondici, což mělo vliv i na psychiku hráčů, kterou při náročných zápasech ztráceli.

Najde se v týmu nějaký hráč, který v průběhu sezóny překvapil?
Nechci to hodnotit konkrétně, protože všichni hráči měli v týmu nějakou roli. Ať už to byli ti starší ročníku 95 nebo ti mladší z ročníku 97, případně kluci ze staršího dorostu. Každý tým se skládá z jakési mozaiky, kterou si trenér skládá a každý hráč do ní svým způsobem zapadá a nemyslím si, že by někdo vyčníval.

Snažil jsem se klukům vysvětlit, že jsou součástí týmu, který se skládá z různých typů hráčů a každý z nich má svoji týmovou roli. My jsme jim pomáhali s tím, aby si na tu roli dokázali zvyknout a ztotožnili se s ní, protože jejich představy byly mnohdy odlišné.

Co se starších hráčů týče, najde se mezi nimi nějaký adept, který by mohl postoupit do A týmu?
To je těžká otázka. Určité předpoklady by někteří hráči mohli splňovat, ale musí na sobě dál pracovat. Je těžké říct dopředu, jestli konkrétní hráč má na to, aby obstál v áčku. Seniorský hokej je trochu o něčem jiném a ten přechod bývá pro některé typy hráčů nepřekonatelný.

Z ligy juniorů je to výkonnostně velký skok do I. ligy. Byla by tam určitá možnost přes II. ligu, ale chce to trpělivost a nepřestat na sobě pracovat. Mladí hráči mají v seniorském hokeji oproti těm starším tu nevýhodu, že jim chybí zkušenosti, tudíž některé herní situace pro ně jsou nové a jiné než byly v juniorské soutěži.

Jaký bude cíl pro příští sezónu?
Další sezóna bude taková, jaký se nám podaří sestavit a připravit nový tým. Chtěl bych připravovat hráče komplexně, aby se po odchodu z juniorky uchytili v seniorském hokeji. To je můj prioritní cíl. A na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům a samozřejmě kolegům Honzovi Fišerovi a Václavu Rubešovi za spolupráci.

Petra Pilbauerová

Autor: Redakce

26.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Ruční balič 13 600 Kč

Ruční baliči operátorka/operátor. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13600 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: místo výkonu práce: Průmyslová č.p. 1190, 410 02 Lovosice 2., Co bude Vaším úkolem? , - kontrolovat správnost, kvalitu a čistotu textilu, obuvi a módních doplňků , - rozbalit či zabalit zboží podle stanovených postupů , - odbavovat kontejnerové zásilky v souladu se skladovými procesy , - pracovat s ručním scannerem (jednoduché základní PC operace) , Co byste měli splňovat? , - mít min. ukončené základní vzdělání , - být v dobré zdravotní kondici (kontrola zrakem + celodenní stání ve skladovém prostředí) , - být spolehliví, zodpovědní, flexibilní a schopní logicky myslet , , Každý člen týmu je důležitý, proto Vám garantujeme: , - mzdu podle Vašich schopností a dovedností, motivační mzdový systém (na základě svého výkonu až 20 000,-Kč/měsíc), - kdo má zájem může růst - podpora kariérního růstu a vzdělávání , - další benefity: stravenky plně hrazené zaměstnavatelem, + 5 dnů dovolené navíc (celkem 25 dnů), zdravotní program, firemní akce, bonus až 10.000Kč brutto za doporučení zaměstnance, Pravidelné prohlídky pracoviště: vždy v úterý od 11,30hod. (hlaste se na recepci) , Průmyslová 1190, Lovosice , Další možnost kontaktu telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Fiege s.r.o. - pracoviště lovosice, Průmyslová, č.p. 1190, 410 02 Lovosice 2. Informace: Valerie Kučerová, +420 724 543 863.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč

Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobků pizzař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: hledáme pizzaře do zavedé MINIPIZZERIE v Litoměřicích. Fyzicky náročná práce. obtížné obsluhování pece. Požadujeme spolehlivost, flexibilitu, proaktivní přístup k práci a příjemné vystupování. Praxe na pozici pizzaře výhodou. Způsob kontaktování zaměstnavatele. telefonicky Po - Ne od 9.00h. do 19.00h.. Pracoviště: Vita pizza s.r.o. - pracoviště litoměřice, Dlouhá, č.p. 188, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Michal Svoboda, +420 731 234 282.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha šicích a vyšívacích strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: místo výkonu práce Kratochvílova č.p. 2657, 413 01 Roudnice nad Labem., NABÍZÍME:, Nástupní mzda: 17. 000,-Kč, 3. měsíce: 18. 300,-Kč, Průměrná mzda: 21. 300,-Kč, Dále nabízíme:, - 13. plat, - kantýna - hlavní jídlo v ceně 28,-Kč, - zajištění dopravy ze směrů Ústí n. L., Louny, Litoměřice, Lovosice, Libochovice, Štětí, Úštěk, - týden dovolené navíc, - penzijní připojištění, - zvýhodněné SIM karty, - Kulturní, sportovní akce a mnoho dalších benefitů, POŽADUJEME:, - manuální zručnost, - chuť a schopnost se učit, - dobrý zdravotní stav, - schopnost pracovat v kolektivu, - odolnost vůči stresu a schopnost pracovat pod tlakem , - loajalita., První kontakt telefonicky či osobně v místě výkonu práce.. Pracoviště: Adient czech republic k.s., pracoviště roudnice nad labem, Kratochvílova, č.p. 2657, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Lucie Gladišová, +420 416 829 829.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 18 000 Kč

Elektromechanici elektrických zařízení (kromě zařízení v dopravních prostředcích) elektromechanik slaboproudých systémů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: elektrotechnické vzdělání, vyhláška 50/78 §6, praxe výhodou v oblasti zabezpečovacích technologií (EZS, EPS, CCTV apod.), ochota cestovat po ČR, řidičský průkaz skupiny B, pečlivost, spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost, manuální zručnost., Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky.. Pracoviště: Eurosys s.r.o., Mostecká, č.p. 227, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Josef Podrábský, +420 416 737 300,737 221 100.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Další vážná nehoda na Litoměřicku se stala ve středu večer před půl desátou na silnici 1/15 z Lovosic do Terezína.
5

FOTO: Motorkář po střetu s autem utrpěl těžké zranění. Odvezla ho záchranka

Zavražděné Židy připomínají mosazné stolpersteiny v zemi.
13

FOTO: Zavražděné Židy připomínají v Chabařovicích mosazné stolpersteiny v zemi

FOTO: Na "Březince" se při dopravní nehodě zranili čtyři lidé

Litoměřice - V ulici Březinova cesta v Pokraticích se srazil osobní automobil se sanitou.

Úřad v Brozanech už víc chudých nechce

Brozany nad Ohří - Na spadnutí je vyhláška zamezující lidem na dávkách v příchodu do Brozan.    

Dopadení nizozemských agresorů a přes dvě promile po dvou pivech: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 24. dubna 2018.

U letního kina jsou k dispozici nové úložné skříňky

Litoměřice - Pokračuje zkvalitňování služeb určených návštěvníkům Střeleckého ostrova. Po loňské instalaci mobilních toalet byly u vchodu do letního kina umístěny i skříňky umožňující bezpečné uschování osobních věcí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT