Na úvodní branku se v Kalich aréně čekalo až do 35. minuty, kdy otevřel skóre domácí Voženílek. Dlouho se zdálo, že to nakonec bude branka vítězná, další góly totiž padaly až v závěru. Šest minut před koncem přidal Voženílek druhou trefu, následně korigoval hostující Schwamberger, který nastupoval v minulosti také za Litoměřice. Vzápětí ale přidaly dvě slepené branky Dvořák a Jánský a Litoměřice tak zlepšily bilanci v přípravě na čtyři výhry a tři porážky.

"Pro nás to bylo předposlední utkání před startem soutěže, takže jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát, ale ve hře jsme měli často problémy s přihrávkami a se zpracováním. Měli jsme ale velmi dobrý pohyb v průběhu celého zápasu, proto jsme vyhráli," vyjádřil se pro klubový web jeden z dvojice litoměřických trenérů David Bruk.

Generálka čeká jeho svěřence ve čtvrtek 5. září, kdy vyzvou doma od 18 hodin Sokolov.

Hokej, příprava 2019:
Stadion Litoměřice - Lausitzer Füchse 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 35. Voženílek, 54. Voženílek (Střondala, Kangas), 59. Dvořák (Voženílek), 59. Jánský (Jícha) – 58. Schwamberger.
Rozhodčí: Vyštejn, Biedermann – Hubínek, Votrubec. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 420.
Stadion Litoměřice Král (30. Škorpík) – Pavlas (C), Mlčák, Dajčar, Strejček, Kukla, Procházka – Voženílek, Střondala, Kangas, Jícha, Vitouch, Jánský, Dvořák, Šik, Grim, Kropáček, Štohanzl, Sklenář.