Litoměřičtí hokejisté porazili v rozhodujícím pátém zápase předkola play off Chance ligy vzdorující Sokolov na domácím ledě 5:0, sérii vyhráli 3:2 na zápasy a ve čtvrtfinále druhé nejvyšší soutěže si zahrají se slavnou jihlavskou Duklou. Začíná se už v pátek.

Série mezi Stadionem a Baníkem dlouho byla nesmírně vyrovnaná, slavit v předchozích duelech už mohly oba týmy. Sokolovští vedli ve třetím utkání na vlastním ledě 5:3, zápas ale nakonec ztratili a pondělní výhra tak přinesla jen srovnání série na 2:2. Ve středu už ale bylo definitivně jasno!

Stadion na soupeře nastoupil v tempu a už ve 3. minutě ho gólem uklidnil zkušený ranař Výtisk.

Běh na Boreč 2020, Král středohoří
Další odklady v Králi Středohoří

Hotovo bylo do půlky utkání, po Jánském se dvakrát trefil Procházka a ve 29. se od stavu 4:0 hrálo litoměřickým Kališníkům už dobře. Osm minut před koncem upravil na konečný stav Berka.

„Ani jednou jsme neprohráli v základní hrací době, nemyslím si, že jsme byli v sérii horší celkem,“ řekl litoměřický trenér Daniel Tvrzník, jehož výběr už mohl být mezi osmi nejlepšími dříve – kdyby dvakrát neprohrál v nastaveném čase.

Stadion je jediným klubem ze severu Čech, který v sezoně pokračuje. Ústí nad Labem bylo vyřazeno Vsetínem a Kadaň z poslední příčky po dlouhodobé části vyřazovací boje ani nehrála.

Předkolo play off Chance ligy, 5. zápas:

Litoměřice – Sokolov 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Výtisk (Jánský, J. Holý), 23. Jánský (M. Kadlec, Jícha), 26. Procházka (Miškář, J. Holý), 29. Procházka (Jícha),  52. Berka (Urban, Konečný). Rozhodčí: Petružálek, Micka – Flegl, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 13:6. Konec série: 3:2 na zápasy. Postupují: Litoměřice.

Litoměřice: Král – Marcel, Baláž, Výtisk, J. Holý, Kremláček, Jebavý – M. Beran, Miškář, Procházka – L. Stehlík, Válek, T. Svoboda – Berka, Urban, Konečný – Jícha, Soukup, Jánský – M. Kadlec.