Litoměřice začaly aktivně a už v první minutě si vypracovaly první vážnější akci, která ale ještě brankou neskončila. Hosté se dočkali až o pět minut později, Kloz nahrál na Václavka, jenž už měl velice jednoduchou pozici.

Nejvíce branek si prořídlé tribuny užily ve druhé části. Nejprve našel krásnou zadovkou Jirásek dalšího talentovaného mladíka, Oscara Flynna, jenž zvýšil na 2:0, třetí branku přidal ukázkovou ranou do šibenice zkušený Kloz.

Zpackaný závěr střední části

Kadani pak zcela nevyšel závěr prostředního dějství. Minutu a půl před koncem propálil domácího brankáře mezi betony Válek, chvíli na to se prosadil stejný hráč znovu a domácí museli skousnout potupného bůra.

Také do poslední části vlétli hosté jako velká voda, výsledkem čehož byl faul Kadaňských. Nabízenou početní výhodu zužitkoval už po osmi vteřinách Korkiakoski. Poslední část přinesla hned deset vyloučení, jednu přesilovku nakonec zužitkoval také domácí celek. Necelých pět minut před koncem se puk po krásné kombinaci dostal až k Rezkovi, jenž uklidil kotouč do zcela odkryté klece.

Utkání Žitenic (v červeném) proti Pokraticím
Derby mezi Žitenicemi a Pokraticemi v parádní kulise rozhodl skvělý Bešlija

Litoměřičtí tak zakončili povedenou přípravu dvěma výhrami a parádním skóre 13:2, celkově se v sérii přátelských zápasů radovali šestkrát, třikrát odešli poraženi. Novou sezónu Chance ligy začnou svěřenci Daniela Tvrzníka a Davida Bruka v sobotu v 17.30 na ledě Havířova.

Trhači Kadaň – HC St. Litoměřice 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 56. Rezek (Trefný, Říha) – 7. Václavek (Kloz), 23. Flynn (Jirásek, Jebavý), 30. Kloz (Markus, Pavlas), 39. Válek (Marcel), 43. Korkiakoski (Kloz). Rozhodčí: Drech – Tichý, Coubal

Litoměřice: Král (Michajlov) – Smetana, Pavlas, Marcel, Gaspar, Buchtela, Jebavý, Málek, Markus, Kloz, Václavek, Eret, Válek, Kusý, Voženílek, Flynn, Jirásek, Havelka, Pochobradský, Šik, Machač