„Utkání bych hodnotil jako takový den otevřených dveří na obou stranách. Došlo k nemalému množství chyb, kterých jsme se dopustili my i soupeř. Pro diváky to ale musela být zajímavá podívaná. Pro nás brankáře to ale byla každopádně těžká zkušenost. Myslím si, že nakonec rozhodlo to, kdo bude statečnější a nevzdá to. Získali jsme velmi důležité tři body, které se nám určitě budou hodit. Jsem hodně pyšný na to, že jsme to zvládli."

Předcházela zápasu nějaká zvláštní příprava? Přerov je přeci jen nováčkem a dala se od něj očekávat jistá dávka euforie.
Snažíme se připravovat na každý zápas. Dopředu jsme věděli, jak hosté budou hrát a že se momentálně nesou na vítězné vlně. Nebrali jsme je jako nějakého benjamínka, ale naopak jako silného soupeře. I přes chyby, kterých jsme se dopustili, jsme připravení určitě byli.

Která třetina utkání pro vás byla nejhorší?
Pro každého brankáře je určitě velmi nepříjemné, když dostane tolik branek. Šlo totiž o velmi těžké situace, kdy kotouč v podstatě vletěl do prázdné brány. Průběh by byl pravděpodobně docela jiný, pokud bychom zápas rozehráli jiným způsobem. Naše začátky se určitě musí zlepšit.

Tomáš Král.

Přerov má silný tým, kterému se podařilo během přesilových her vstřelit branky. Pocítil jste i vy jejich zdatnost během oslabení?
Nevšiml jsem si nějaké zvláštní šikovnosti. Zkrátka stříleli na bránu. My jsme v těchto chvílích měli poměrně smůlu. Příkladem by mohl být gól ve druhé třetině. Podařilo se mi jej vyrazit křížem do rohu, ale puk se odrazil od jednoho z hostujících hráčů přes našeho obránce a skončil v bráně.

Jak to bylo s vaším návratem do Litoměřic? Působil jste ve Spartě, odkud jste se dostal až do Hradce Králové.
Podle mého názoru byla minulá sezona opravdu povedená. Dařilo se mi a díky tomu si mne všimlo několik klubů, které o mě projevily zájem. Měl jsem tak možnost si vybrat. Hradeckému týmu se líbil můj styl chytání a dokonce navrhli, že bych mohl zůstat zde v Litoměřicích. To pro mě bylo velké plus, protože jsem si dobře vědom toho, jak je těžké se prosadit v extralize. Jsem rád, že jsem tady a na svoji šanci teprve čekám.

Soupiska se značně obměnila. Znáte někoho z nově příchozích?
Většina je z Hradce Králové. Společně jsme absolvovali letní přípravu. Konkrétně třeba s Bohumilem Jankem, který sem teď jezdí s námi hrát, jsem strávil i nějaký čas v mládežnických reprezentacích. Jsem rád, že tu máme tak kvalitního obránce.