Severočeši přitom začali dobře, už v 8. minutě je do vedení dostal v přesilové hře Válek. Jestřábi převedli obrat během čtyř minut. V 17. minutě vyrovnal Hašek, na začátku druhé třetiny se prosadil v početní výhodě Slanina. Na další góly se čekalo až do 51. minutě, kdy se prezentoval krásnou dělovkou Ostřižek. Domácí zmar pak dokonal střelou do prázdné branky Burian.

Litoměřice vyhořely střelecky, ve třech zápasech daly pouze tři góly. "Celkově jsme v sérii dělali chyby, za které nás soupeř potrestal. Musím uznat, že jsme byli o trošku horší, než soupeř a Prostějov zaslouženě postupuje do semifinále," soukal ze sebe asistent trenéra kališníků Radim Skuhrovec.

Fotbalisté Lovosic ilustrační foto
Hned první kolo ukáže, jak na tom jsme, míní kouč, jehož tým hraje o záchranu

„Samozřejmě v nás převládá zklamání, že jsme nepřešli přes čtvrtfinále, ale s odstupem času si myslím, že sezóna se sice chvílemi nevyvíjela dobře, ale splnili jsme náš cíl, že jsme se vyhnuli předkolu a postoupili do play-off," snažil se najít pozitiva.

Hokej, Chance liga, čtvrtfinále, 3. zápas:
Litoměřice - Prostějov 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Válek (J. Koláček, P. Svoboda) – 17. Hašek (Ostřížek), 21. Slanina (Venkrbec), 51. Ostřížek (V. Burian), 58. V. Burian.
Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Jindra, Kotlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . 1 740 Střely na branku: 14:23.
HC Stadion Litoměřice: Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Kroupa, Šedivý, Černohorský, Holý – Procházka, Kuťák, Guman – Svoboda, Jícha, Válek – Berka, Kracík, Koláček – Ton, Vitouch, Senčák.