Domácí začali náporem. Bartoň ale netrefil přihrávku zpoza branky a Selingr pálil jen do Přikrylových betonů. Po chybě v olomoucké rozehrávce se do brejku dostal Novák, Halász se však vyznamenal.

To ale byla na dlouho jediná šance hostů. Poté se Švaňhalova střel otřela o tyč a Bartoň nedokázal zpracovat puk před poloprázdnou brankou. „První třetinu jsme neodehráli dobře," řekl i přes jasnou převahu olomoucký trenér Jiří Dopita.

I po přestávce Kohouti pokračovali v tlaku, ale jejich střely končily na bezchybném Přikrylovi. Hanáci navíc v polovině zápasu chybovali při střídání, Škop se dostal do brejku a překonal Halásze. Domácím k vyrovnání pomohla přesilovka. Bartoňovu střelu od modré litoměřický gólman vyrazil a Řípa puk dorazil do branky. Z početní výhody uplynulo jen pět sekund.

Ve třetí třetině olomoučtí hokejisté skóre otočili, když Knotek dorážel střelu Vodného. Poté zůstal na ledě ležet Švaňhal a zápas pro něj předčasně skončil. „Měl problémy už před dvěma týdny. Protihráč mu spadl na koleno a uvidíme, jak bude vypadat. Snad to nebude nic vážného. Na koleni měl ortézu," doufal Dopita.

Mora o svém vítězství rozhodla deset minut před koncem. Litoměřice hrály přesilovku, ale během půlminuty šli na trestnou dva hráči hostů a početní výhoda se otočila. Hanáci toho dokázali využít, když se Kindl trefil pod břevno. „Ve třetí třetině bylo vidět, že nás domácí přehráli," objektivně přiznal litoměřický kouč Jiří Doležal.

Kohouti ještě hráli dvojnásobnou přesilovku, kterou nevyužili. „Přesilovky hrajeme pořád katastrofálně," povzdechl si Dopita. Jenže v samotném závěru se ještě střelecky prosadil Herman s Kucharczykem a upravili konečný výsledek na 5:1.

„Ve třetí třetině nám tam spadlo skoro všechno. Jsme rádi za tři body," dodal Dopita.

V sobotu hraje Stadion doma s Č. Budějovicemi (17).

Olomouc - Litoměřice 5:1

Branky a nahrávky: 34. Řípa (Bartoň), 43. Knotek (Vodný, Rác), 49. Kindl (Řípa), 59. Herman (Rác), 59. Kucharczyk (Ostřížek) – 30. Škop (Smetana, Brzobohatý). Rozhodčí: Šír, Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 4:0. Diváci: 1256.

Olomouc: Halász – Bartoň, Ondrušek, Kadela, Jaroměřský, Cartelli, Staněk, Škůrek – Švaňhal, Řípa, Herman – Kucharczyk, Ostřížek, Kindl – Rác, Knotek, Vodný – Jergl, Diviš, Selingr.

Litoměřice: Přikryl – Skřivánek, Žovinec, Kolář, Hrbas, Evan, Husák, Šulc, Smetana – Simon, Švagrovský, Brzobohatý, Racek, Čermák, Hašek, Schwamberger, Novák, Škop, Chlapík, Matai.