Bod z venku se počítá. Litoměřice ale mohly mít víc a ví to i kouč Stadionu Daniel Tvrzník, jehož tým prohrál v Prostějově 3:4 po nájezdech.

Oba celky se vystřídaly ve vedení, všechny třetiny skončily nerozhodně 1:1. Rozhodnutí přišlo až v sedmé sérii nájezdů, prosadil se jediný Tomáš Nouza. „Myslím, že šla znát únava z náročného programu obou týmů. Od zápasu jsme očekávali vyšší tempo, ačkoliv jsme byli aktivnější,“ hodnotil Tvrzník. „Myslím, že jsme tam spíše nějaké body ztratili, na druhou stranu každý bod z venku se počítá. Spokojenost je tak zhruba poloviční.“

První brance Litoměřic předcházel možný ofsajd při vyhození domácích, druhé zase trestné střílení. „Trestné střílení je podle mě bez debat, faul na Havelku byl v jasné brankové příležitosti evidentní,“ byl si trenér Litoměřic jistý.

„Ten ofsajd jsem ze střídačky pořádně neviděl, na videu to také není úplně průkazné. Rozhodčí stál ale přímo na modré čáře, věřím tedy, že kdyby to bylo postavení mimo hru, tak by ho pískl,“ dodal k druhé sporné situaci.

Vyrovnání na 3:3 přišlo až v závěru, dvě minuty před koncem se prosadil Pavlas. „Z tohoto pohledu je asi bod spravedlivý a navíc velice cenný. Myslím však, že to vyrovnání jsme si zasloužili,“ dodal k faktu, že Litoměřice výrazně přestřílely soupeře v poměru 43:27.
„Důležité je, že pravidelně sbíráme body, a to i se silnými soupeři. To nás drží v tabulce na příčkách, které jsme si před sezónou stanovili jako cíl. Dá se tak říct, že jsme spokojení,“ uzavřel kouč, jehož celek je momentálně devátý, ovšem pouze s dvoubodovou ztrátou na šestý Přerov. Už ve středu vyzvou kališníci na domácím ledě Kadaň, utkání startuje tradičně v 18 hodin.