Pod druhý bod se podepsal především fantastický brankář Cichoň, který pochytal 34 z 35 pokusů Horáků. "Do utkání jsme nevstoupili úplně podle našich představ, domácí byli hodně aktivní, ale myslím si, že jsme se z toho relativně rychle oklepali a pak jsme začali hrát dobře. Nepouštěli jsme soupeře k velkým šancím, když už se tak stalo, gólman nás podržel," souhlasil asistent trenéra Přerosta František Ptáček.

Jeho svěřence poslal ve 14. minutě do vedení Kale Costa, v závěrečné desetiminutovce přidal druhý zásah Lukáš Plos. Severočechům tak nemuselo vadit ani snížení Třebíče, pojistku přidal při risku domácích bez brankáře Pavel Kordule.

Fotbalisté Dušníků ilustrační foto
Dušníky dostaly facku. Pokratice ovládly derby, pomohly jim i last minute posily

"Na domácích bylo vidět, že jsou nervózní, nám se povedlo odskočit na dvě branky a poté výsledek pojistit trefou do prázdné branky. Celou sezonu po klucích chceme, aby bránili útočné snahy soupeře a tentokrát nám ukázali, že to umí," pochvaloval si nadále Ptáček.

Čtvrtý duel je na programu už ve čtvrtek opět od 17.30, Litoměřice v něm mohou proměnit první mečbol. Pokud by se jim to nepovedlo, rozhodne se v pátém utkání v sobotu na ledě v Kalich Areně.