Vsetín díky dvěma slepeným trefám v závěru úvodního dějství ovládl první dvacetiminutovku 2:0, Litoměřice však díky podobnému kousku v prostřední periodě dokázaly srovnat. Utkání se tak zlomilo až v závěrečné třetině, kdy nejprve vstřelil vítězný gól Larsen, náskok pečetil Jonák a pojistku do prázdné klece přidal Machala.

„Věděli jsme, že to bude na pohled hezký hokej. S takovým soupeřem se hraje dobře," pochvaloval si úroveň zápasu asistent domácího trenéra František Ptáček.

Výkon jeho svěřenců ho ovšem zklamal. „V první třetině jsme opticky měli dobrý pohyb, ale v soubojích jsme byli hodně slabí a soupeř v tom byl lepší. Po našich chybách vedl po první třetině zaslouženě 2:0. Druhá třetina se sice ve skóre srovnala, ale pořád to z naší strany nebylo ono. Ve třetí třetině jsme doufali, že se nám povede výsledek dotáhnout, ale zde se ukázala jejich zkušenost, přidali další góly a zápas si pohlídali. Málo jsme stříleli, málo jsme se tlačili do brány a to se pak špatně dávají góly," uznal.

Hokej, Chance liga, 42. kolo:
Litoměřice - Vsetín 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 34. Ton (TS), 35. Kordule – 18. Š. Jenáček (Hrňa, Holec), 18. Rob (Jonák), 42. Larsen (Kern, R. Půček), 49. Jonák (Klhůfek, Rob), 58. Machala.
Rozhodčí: Ondráček, Zeliska – Zídek, Sýkora. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Střely na branku: 30:37. Diváci: 842.
HC Stadion Litoměřice: Pařík – Krutil, Jebavý, Černohorský, Benda, Tomek, Pavlák, Tůma – Costa, Jícha, Sihvonen – Ton, Korkiakoski, Plos – J. Koláček, Kuťák, Chlubna – Kordule, Vitouch, P. Svoboda.