Zimní stadion, kterému se v Litoměřicích říká Kalich Arena, je v současnosti uzavřený. „Prostory Kalich Areny budou s okamžitou platností od středy 22. července do neděle 26. července uzavřeny. Na zimním stadionu totiž proběhne (kvůli výskytu jednoho pozitivního případu nemoci COVID-19) generální úklid. Až do 26. července je tak pozastaven i prodej permanentních vstupenek na příští sezonu. Děkujeme za pochopení,“ stojí v tiskové zprávě, kterou litoměřický hokejový klub zveřejnil na svém webu.

Zavření sportoviště by mohlo být komplikací i pro seniorský tým Stadionu Litoměřice, který hraje druhou nejvyšší tuzemskou hokejovou ligu. Stadion měl podle plánu v pondělí 27. července nastoupit k prvnímu společnému tréninku na ledě. Zda se hokejisté v pondělí na ledě sejdou, není v tuto chvíli jasné.

„V současné době se situace intenzivně řeší. V tuto chvíli nedokážu říct, zda se zavření stadionu nějak podepíše na přípravě našeho hlavního týmu,“ sdělil k záležitosti trenér HC Stadion Litoměřice Daniel Tvrzník.