Třicetiletý obránce byl dlouholetým hráčem pražské Slavie, kde odehrál celkem 121 extraligových zápasů. Působil také na severu Čech v týmech Kadaně, Mostu a Ústí nad Labem.

V I. lize odehrál celkem 422 zápasů a do Litoměřic přišel po loňské sezoně, kterou odehrál v Berouně. Má za sebou také 20 startů za mládežnické reprezentační celky. V letošní sezoně vstřelil za litoměřické kališníky dvě branky. S Lukášem jsme si povídali po utkání se Šumperkem (1:2 pp), kde také jednu sezonu působil.

Lukáši, jak bys zhodnotil utkání proti Drakům ze Šumperka?
Je to pro nás ztráta bodů. Rozhodlo se to už v první třetině, kdy jsme měli enormní tlak, hodně střel na branku i dost šancí. Měli jsme tolik střel jako někdy za celé utkání. Ve třetí třetině se hra trochu změnila. Začali hrát jiný systém, my jsme možná neplnili vše tak, jak jsme měli a hra se vyrovnala. Svůj vliv měla taky naše nervozita.

Asi jste pomýšleli na zisk tří bodů?
To ano. Ale soupeře jsme určitě nepodceňovali. Věděli jsme, že mají rychlé protiútoky a připravovali jsme se na to. Šumperk dal snad i nejvíc branek ve svém oslabení, to se nám ale dařilo eliminovat. Bohužel na jednu branku se utkání vyhrát nedá a my jich víc nedali.

Věděli jste, že v brance soupeře nastoupí Svoboda?
To jsme nějak neřešili. V první třetině měl ale hodně skvělých zákroků, které možná rozhodly o tom, že jsme dnes nevyhráli.

V poslední třetině to bylo o tom, kdo vstřelí vedoucí branku. Trochu se i přitvrdilo. Jak jste  to viděli?
Byly tam dvě situace, které rozhodčí posoudil rozdílně. A to asi možná neměl. Soupeř za zákrok dostal dvě plus deset minut a nás potrestal pětiminutovým trestem a vyloučením do konce utkání. To rozhodlo, protože my jsme branku dostali právě v tohle oslabení a ještě k tomu v prodloužení. Ty zákroky byly stejné. Kdyby je rozhodčí posoudil stejně, tak by asi nikdo nic neříkal. Ale to se v takovém utkání může stát.

Byl to tvůj několikátý zápas proti Šumperku. Kam bys ho zařadil ve srovnání s ostatními? Diváci měli pocit, že se v první třetině hrálo pouze na jednu branku.
V první třetině tomu tak určitě bylo. Všechno nám vycházelo a byli jsme v eufórii, ale jejich brankář chytal výborně. Podařilo se nám vstřelit vedoucí branku, ale pak se hra změnila, což se dalo čekat. Ve druhé třetině se hrálo hodně ve středním pásmu a bylo hodně vyloučených. Nám bohužel přesilovky příliš nevycházely.

Teď z jiného soudku. Jak jsi v Litoměřicích spokojený?
Jsem tu moc spokojený. Přišel jsem sem z Berouna, kde loňská sezona nebyla povedená. Tam to opravdu nebylo moc dobré. Byly tam pro hokej špatné podmínky. Do Litoměřic jsem šel s nadšením. Tady všechno funguje tak, jak má. Je to skvělý klub. Několik kluků z Litoměřic jsem už znal, protože jsem s nimi hrál v jiných oddílech nebo v národních mládežnických týmech.

Jak ses vlastně do Litoměřic dostal?
Tak trochu právě přes kluky, které jsem znal. Pak mi zatelefonoval Dan Tvrzník a já, protože jsem se s klukama scházel i během roku, jsem věděl, jak to v Litoměřicích chodí. Informací jsem o Stadionu měl dost a věděl jsem, že se určitě nebudeme topit na dně tabulky, že budou k dispozici hokejky a že bude splněno vše, na čem se dohodneme.

Absolvoval jsi tu už i letní přípravu?
Ano, přišel jsem už na začátku května. Letní příprava se mi tu líbila. Na začátku nás bylo dost, pak zase málo, ale sezona začala v pohodě.

Ty do Litoměřic dojíždíš?
Ano, jezdím z Prahy. Ale ne s mladými kluky ze Sparty, my jezdíme v autě samí dědci. Z Prahy sem jezdí jedno auto mladých a druhé starých (smích).

Naplnily se tvé předpoklady o působení v dresu kališníků?
Určitě naplnily a já zažívám sezonu, jaká byla za mého působení v Ústí nad Labem, kde to tenkrát také šlapalo. Na letošní sezonu v Litoměřicích jsem se těšil a jsem rád, že jsme tam, kde se momentálně nacházíme. Snad to dotáhneme ještě dál.

Jaký byl tvůj zatím nejpovedenější zápas v dresu litoměřického Stadionu?
Já si zápasy zpětně moc nepamatuju. Ale protože nedávám moc branek, tak to budou asi ty zápasy, ve kterých se mi podařilo vstřelit branku. Momentálně si ale žádný konkrétní nevybavuju. Moc dobře se mi ale nehraje v Českých Budějovicích. Ani sám nevím proč.

A co soupeři ze Šumperka?
Šumperk mi moc nevadí. Tam jsem také odehrál jednu sezonu. Horší je ale ta dálka, kterou tam musíme jet.

Máš už nějaké představy o příští sezoně?
To zatím vůbec nevím. Kdyby se mi podařilo udržet se tady, tak bych hrozně rád. Ale to nezáleží jenom na mně. Já se samozřejmě snažím, ale záleží na vedení litoměřického klubu, jak se mnou budou spokojení.