Hráče Stadionu Litoměřice čeká v nadcházejících dnech opravdová zkouška ohněm. Nejprve totiž zamíří na led pražské Slavie, následně doma dvakrát po sobě vyzvou Přerov, který je momentálním lídrem tabulky Chance ligy.

„Já z toho strach nemám. Myslím, že máme mladé mužstvo, pro které by dva zápasy v řadě neměly být problém,“ tvrdí kouč kališníků Daniel Tvrzník. „Mezi Slavií a Přerovem je jednodenní pauza, navíc oni budou muset cestovat, takže to bude pro oba mančafty stejné,“ dodává. „Na druhou stranu ale připouštím, že hrajeme aktivní hokej, který stojí spoustu sil, přesto ale věřím, že to zvládneme.“

Už na Slavii ale bude muset řešit trenérské duo Tvrzník-Bruk vážný problém. Kromě špatné venkovní bilance, kdy Stadion uspěl pouze v Porubě, je to také marodka. „Rozpadla se nám první formace, klíčové tedy bude ji gólově nahradit,“ připustil kormidelník litoměřické bárky.

Z venkovní bilance ale vědu nedělá. „Všechny zápasy byly vyrovnané, stejně jako celá soutěž. Někde nám chyběl kousek štěstí abychom slavili my.“

Stadion pojede na Slavii s jednoduchým cílem. „Chceme hrát náš hokej, je to o tom, dávat góly. Věřím, že když tyhle základní věci splníme, uspějeme.“ Proti zkušenějšímu, avšak výrazně staršímu kádru Přerova by mělo být předností rychlé a dravé mládí.

Náročný trojlístek zápasů, ve kterém se budou Litoměřice snažit vylepšit současnou 11. příčku, začnou kališníci už dnes, ve středu 3. října, v 18 hodin na ledě osmé Slavie, která je na dohled dvou bodů. Vedoucí Přerov vyzvou nejprve v pátek, kdy je start naplánován tradičně na 18 hodin, v sobotu bude úvodní buly v Kalich Aréně vhozeno o hodinu dřív.