Do speciálu, který dnes českou hokejovou reprezentaci dopraví z Prahy do „bubliny“ v Helsinkách, nasedne i plejáda hráčů ze severu Čech.

Na úterním dopoledním tréninku by se vedle litvínovského forvarda Jana Myšáka a libereckého gólmana Lukáše Paříka měli představit i čerstvě povolaný další Bílý Tygr Radan Lenc nebo donominovaní mladíci prvoligových Litoměřic Filip Koffer a Pavla Novák.

„Pozvánka na Euro Hockey Tour byla překvapením. Samozřejmě jsem nějak komunikoval s panem Pešánem, agentem a Martinem Láskou, takže jsem nějaké náznaky měl, ovšem i tak je to překvapení. Dostat nominaci na Karjala Cup je pro mě něco neuvěřitelného. Vydám ze sebe maximum, abych tam něco předvedl,“ slíbil spokojený liberecký talent Lukáš Pařík.

Už ve čtvrtek byl na soupisce litoměřický Šimon Kubíček, další z osmi mladíků výběru do 20 let a hráč Stadionu Litoměřice či exliberečtí Dominik Hrachovina, Jan Ordoš a Michal Teplý.

„Vedení turnaje nám povolilo rozšíření soupisky ze sedmadvaceti na třicet hráčů,“ řekl tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund. Díky tomu doplnili tým zmiňovaní nováčci.

Koffer s Novákem rozšířili počet nováčků v kádru na dvanáct. Z nominace naopak vypadli ze zdravotních důvodů útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva a obránce Andrej Šustr z Kunlunu a kvůli povinnostem v Jokeritu Helsinky obránci Jakub Krejčík. Naopak v případě potřeby tým doplní jeho spoluhráč David Sklenička.

Národní tým vstoupí do prvního turnaje EHT ve čtvrtek ve 13:30 duelem se Švédskem. O dva dny později od 16:30 nastoupí proti domácímu Finsku a v neděli od 12:30 proti Rusku.