Roudnice – Litoměřice 1:2 – ukončeno po I. třetině

Na první gól čekaly více než čtyři stovky diváků jen do začátku třetí minuty, kdy se v přesilovce po přihrávce Slížka opřel do puku litoměřický Macek – 0:1. Hosté pak mohli ve vlastním oslabení zvýšit, ale po brejku Horčičky podržel domácí gólman Kolinger.

Vyrovnání se Roudnice dočkala vzápětí, Žemlička naservíroval puk Davidovi, který překonal Volkeho. Ten se vyznamenal v osmé minutě, kdy na něm ztroskotal po samostatném úniku R. Kala. Hosté pak sice nevyužili přesilovku, ale krátce po jejím skončení přidal jejich druhý gól Horejsek.

Před koncem první (a poslední) třetiny mohli zvýšit náskok Stadionu Horčička a po chybě domácí obrany i Zuziak. Kolinger však puk za svá záda nepustil.
Už první třetina se hrála na částečně upravené ledové ploše. V přestávce se rolba znovu porouchala, takže k ideálu měl led opravdu daleko. Rozhodčí tedy dal hodinovou lhůtu na doupravení, ale už po třiceti minutách vedoucí ZS oznámil, že oprava rolby není v nejbližší době možná. Utkání tak bylo předčasně ukončeno. O jeho osudu bude muset rozhodnout příslušná komise ČSLH.

„Je to samozřejmě nepříjemné. Nemáme to sem sice tak daleko, ale i tak cesta do Roudnice něco stojí. Nevím, jak by se na podobnou věc tvářili třeba Sokolovští nebo Klatovští, kdyby měli cestovat znovu. Navíc za námi přijelo dost fanoušků. Je to škoda, že se nehrálo,“ mrzelo trenéra hostujícího týmu Daniela Tvrzníka.

Zatímco domácí hokejisté pokračovat nechtěli, což v zápise potvrdil kapitán Tomáš Novák, hosté byli podle vyjádření kapitána Ladislava Slížka na téže listině na další minuty připraveni.

„Podle mého názoru nebyla ledová plocha k utkání způsobilá. Ve středu hřiště bylo velké množství sněhu a rýhy, které by mohly způsobit zranění hráčů,“ vysvětlil přerušení utkání hlavní rozhodčí Pražák.

„Pokud bude nařízeno nové utkání, budou platit vstupenky z toho, které se v neděli nedohrálo,“ uvedl předseda HC Roudnice a zároveň hlavní pořadatel Jiří Novák. Poškozená rolba nebyla ještě v pondělí dopoledne v pořádku. „Zkoušeli jsme to opravit ještě večer, ale nešlo to. Proto je objednán specializovaný servis,“ řekl Novák.

Branky: 6. David (Žemlička) – 3. Macek (Slížek), 13. Horejsek (Myšík, Zuziak). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Pražák – Nepomucký, Sekula. Diváci: 420.

Roudnice: Kolinger – Krejčí, M. Kala, Boháček, T. Novák, Zenk, Woš, Brožovský, J. Novák – Příhoda, R. Kala, Jakeš – Kalivoda, David, Žemlička – Sailer, Borovský, Nosek – Krastenics, Štěpán.

Litoměřice: Volke – Kouba, Macek, Kaltenböck, Musílek, Kolbaba, Hillmich, Svoboda – Slížek, Horčička, Horejsek – Buďa, Hlusička, Procházka – Bacovský, Šnajdr, Zuziak – Myšík, Veverka.