Už zítra, v sobotu 8. září, se vydají hokejisté Litoměřic na dlouhou cestu do Slezska, kde proti místnímu Havířovu otevřou nový ročník druhé nejvyšší soutěže, která ponese název Chance liga.

„Na cestování už jsme zvyklí, je to rutina, která k tomu patří, a věřím, že nás to nebude nijak limitovat,“ tvrdí kouč kališníků Daniel Tvrzník. „Spíš doufám, že se na nás nijak nepodepíše nervozita z prvního zápasu a že zápasy zvládneme odehrát tak, jako se nám to dařilo v přípravě,“ dodává.

Doléčit šrámy a dodržet taktiku

Litoměřice v generálce rozstřílely dalšího prvoligistu, Kadaň smázly na jejím ledě 6:1. „Do sezony jdeme v dobré náladě, poslední zápas nám vyšel výsledkově, ale i herně,“ těší šéfa litoměřické lavičky. Dodržet stejný herní formát bude podle něj i klíčem k úspěchu ve slezské metropoli. „Musíme dodržovat systém, který máme připravený.“

Lehké vrásky mu ale dělá zdravotní stav jednoho z klíčových útočníků, Markuse Korkiakoskiho a také Martina Havelky. „Oba hráči chyběli na čtvrtečním tréninku z důvodu lehčích šrámů,“ objasnil Tvrzník. „Věřím, že v pátek už s námi potrénují a do prvního zápasu nastoupíme v nejsilnější sestavě.“

Hokejisté Stadionu v Kadani.
Litoměřice v generálce smetly Kadaň šesti góly

Litoměřice budou vylepšovat loňskou jedenáctou příčku, od Havířova, který skončil sedmý, je dělilo 14 bodů! Přesto dokázaly Slezany doma dvakrát jednoznačně porazit (6:1 a 4:1), jenže na severovýchodě země neuspěly a pokaždé odešly s těsnou porážkou. Poprvé 2:1 až v prodloužení, podruhé 5:4.

Zda se svěřencům Daniela Tvrzníka a Davida Bruka podaří nepříznivou bilanci zlomit, rozklíčuje už zítřek, zápas v Gascontrol aréně začíná v 17.30.