Sérii tak pozvolna vyrovnávají, před čtvrtečním čtvrtým zápasem vedou Olomoučtí už jen 2:1. A pokud by Stadion zvládl i druhý domácí zápas, čert ví, co by se všechno ještě mohlo stát.

První třetina byla spíše opatrná a prakticky bez velkých brankových příležitostí. Jediný gól padl z jediné přesilové hry, kterou Hanáci zvládli využít za pouhých šest vteřin, když se po rychlé kombinaci trefil Selingr.

Také domácí se prvního gólu dočkali v přesilovce. Hosté pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a to se jim vymstilo. Martin Novák mířil po přihrávce zpoza branky z mezikruží přesně.

V 39. minutě už domácí vedli. Po rychlém protiútoku se z pravé strany nemýlil Vít Budínský a Kalich Arena nadskočila v základech.

Ve třetí třetině byli aktivnějším týmem hosté a v 46. minutě slavili vyrovnání. Domácí si tak dlouho  „hráli" ve svém obranném pásmu, až o puk přišli. Ondřej Švaňhal nadvakrát překonal domácího gólmana Krále.

Poté prožívali Litoměřičtí vcelku krušné chvilky, hosté viditelně chtěli zápas rozhodnout ještě ve třetí třetině. To se jim však nepodařilo a na řadu přišlo prodloužení, které je v play off dvojnásobné čili desetiminutové.

V něm už ale zase byli lepším týmem domácí a dvakrát byli blízko rozhodnutí. Zejména Václav Drábek, který se ocitl sám před brankářem Vošvrdou.
Rozhodnutí tak přinesly až samostatné nájezdy, které měly dva hrdiny. Skvělého domácího brankáře Tomáše Krále a jediného  úspěšného střelce Marina Chabadu, který zařídil vítěznou explozi Kalich Areny.

Čtvrtý zápas čtvrtfinálové série se hraje již ve čtvrtek znovu od 18 hodin a domácí borci věří, že nyní už bude stadion plný až po střechu.

HC Stadion Litoměřice – HC Olomouc 3:2sn

Branky a nahrávky: 26. Novák (Hašek, Chlapík), 39. Budínský (Koudelka), rozh. náj. Chabada – 14. Selingr (Ostřížek, Cartelli), 46. Švaňhal. Rozhodčí: Petružálek, Smejkal – Beneš, Krátký. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1030.
HC Stadion Litoměřice: Král – Humphries, Šulc, Hrbas, Míka, Drábek, Husák, Kolář, Žovinec – T. Doležal, Chabada, Čermák – Chlapík, Hašek, Novák – Budínský, Koudelka, Z. Doležal – Škop, Rubeš, Procházka
HC Olomouc: Vošvrda – Jaroměřský, Cartelli, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Diviš, Jergl, Lehečka.