Ta ve dvou dnech prohrála dvakrát, nejprve musela strávit debakl s Astanou (0:5), v pátek pak ze slušně zaplněné Kalich Arény odjela s porážkou 2:4.

Přitom Pražané nezačali špatně, už ve třetí minutě si na přihrávku Krsteva najel Přibyl a Přikryl po jeho kličce poprvé kapituloval 0:1. Do nadějné příležitosti se na druhé straně dostal v početní výhodě Paločko, ani nadvakrát však Sedláčka nepřekonal. Více práce měl ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky litoměřický gólman, puk však za svá záda už nepustil.

Domácí srovnali ve 27. minutě při vlastním oslabení, když byl u odraženého puku první Rudovský 1:1. Gól svěřence dua Milan Vrzal Daniel Tvrzník nabudil a po pěkné kombinaci se dostali ve 36. minutě Žovincem do vedení 2:1.

V 51. minutě vyslal Hašek přihrávkou do brejku Žovince, ten našel Rudovského a Sparta inkasovala potřetí. O pět minut později pak domácí využili přesilovou hru, i když Sedláček neměl po střele Slížka z úhlu asi čisté svědomí. Hostující tým jen upravil skóre těsně před koncem, kdy v početní výhodě vyšachoval obranu Stadionu a Treille se u tyče nemohl zmýlit 4:2.

„Sparta přijela v kombinované sestavě, ale je samozřejmě lepší zápas vyhrát než prohrát. Řekl bych, že to po půl roce, kdy jsme nehráli, mělo z naší stranu solidní hokejovou kvalitu. Kluci pochopili, co po nich budeme letos chtít. Přecházíme na jiný systém, objeví se i chyby, i když dnes jich moc nebylo, ale máme jedenáct přípravných zápasů na to, abychom je odstranili. Nechci to samozřejmě hodnotit hned po tom prvním zápase, ale byly tam náznaky toho, že by to mohlo fungovat," říkal po duelu trenér Daniel Tvrzník. Toho příjemně překvapila návštěva. „Když si vezmeme, že se hrálo dopoledne, tak je to výborné. I atmosféra na přátelák byla výborná. Za to divákům děkujeme."

Stadion Litoměřice - Sparta Praha 4:2

• Branky a nahrávky:27. Rudovský (Hašek, Martinka), 36. Žovinec (Hašek, Paločko), 51. Rudovský (Žovinec, Hašek), 56. Slížek (Mrňa, Martinka) 3. Přibyl (Krstev), 58. Treille (Gawryletz, Přibyl). Vyloučení:6:8. Využití:1:1. V oslabení:1:0. Třetiny:0:1, 2:0, 2:1. Diváci: 500.

• Stadion Litoměřice: Přikryl - Kříž, Kolář, Žovinec, Sobotka, Hříbal, Martinka, Evan - Mrňa, Šinágl, Slížek Hašek, Rudovský, Tvrzník Merta, Hlusička, Rubeš Antončík, Eis, Paločko

• Sparta Praha: Sedláček - Manavian, Krstev, Husák, Gawryletz, Yong, Philipp Treille, Luňák, Tůma - Procházka, Pacovský, Žalčík Forman, Kučera, Karpov Kyung, Bahenský, Přibyl.