Severočeši naopak rozšířili kádr o několik hráčů Sparty, s níž nově spolupracují. I po konci projektu Dukla tak půjdou cestou výchovy mladých hokejistů. „Získali jsme ve Spartě silného partnera, a i díky tomu máme větší prostor ke stabilizaci klubu. Byla to pro nás priorita. Mladí hráči vhodně doplní náš tým a dostanou prostor tolik potřebný pro jejich růst," libuje si na klubovém webu předseda HC Stadion Jan Fišara. 

S týmem od Labe se připravovali beci Martin Böhm a Dominik Pavlák a útočníci Michal Vitouch, David Senčák, Jan Krupička a Ondřej Hrabík. Na zkoušce byl další obránce Tomáš Rajgl.

Už dříve Litoměřice získaly ze Sparty talentovaného brankáře Oldřicha Cichoně, který by měl být v nové sezoně Chance ligy jejich jedničkou. Z pražského klubu Stadion zkouší také Jakuba Tůmu a Filipa Ducháče, juniorské extraligové mistry republiky. 

V kádru dravé štiky Chance ligy se nově objevili Pavel Kodrule (Ústí nad Labem) a Australan Kale Costa (rovněž Ústí). Ze Vsetína se pod Radobýl vrátil Fin Riku Sihvonen, z Polska obránce Patrik Husák. 

Jak změny komentuje Fišara? „O Rikua jsme měli dlouhodobý zájem, on sám se chtěl vrátit zpátky, jednání byla velice korektní a rychlá. Je to rozený střelec, navíc pravák, a určitě bude chtít navázat na své předchozí vydařené litoměřické angažmá," říká k příchodu finského forvarda, který dal za Vsetín 26 branek. 

Spokojený je rovněž s posilami z Ústí nad Labem. „Kordule a Costa předváděli ve druhé lize skvělé výkony, zaznamenali vysoký počet bodů a patřili i přes svůj nízký věk k tahounům týmu. Tím si řekli o svou šanci a nyní mají možnost předvést své dovednosti i ve vyšší soutěži. Budu rád, pokud si svými výkony v přípravě řeknou o smlouvu do konce sezony." 

A ještě Fišarův pohled na nového strážce litoměřické svatyně: „S Oldou Cichoněm počítáme do stabilní brankářské dvojice, je to kvalitní brankář, který má se soutěží i přes svůj nízký věk již řadu zkušeností. K dispozici bude samozřejmě také mateřské Spartě." 

Na led Litoměřice vyjedou 24. července, první přípravný zápas odehrají v úterý 8. srpna od 17.30 hodin doma proti HC Sparta Praha. V přípravě fanoušci uvidí například i Kladno či německý Landshut. Chance liga vypukne 13. září. 

Hlavním trenérem zůstává Miroslav Přerost, jeho asistentem se stal František Ptáček, jenž bude zároveň i kondičním koučem. Trenérem gólmanů zůstává Vratislav Vajner. 

Jak nyní vypadá litoměřický kádr? 

Brankáři:
Hynek Petržílka, Oldřich Cichoň. 

Obránci:
Jiří Jebavý, Jakub Černohorský, Jakub Kroupa, Patrik Husák, Jakub Tůma (zkouška), Filip Ducháč (zkouška), Martin Böhm, Dominik Pavlák, Tomáš Rajgl (zkouška).

Útočníci:
Filip Kuťák, Tomáš Guman, Josef Jícha, Petr Ton mladší, Riku Sihvonen, Kale Costa, Pavel Kordule, Přemysl Svoboda, Jan Vopat, Michal Vitouch, David Senčák, Jan Krupička, Ondřej Hrabík.